KİŞİYE ÖZEL ÜRDÜN

BİR ÜRDÜN MASALI


Gezi Ücreti

1.385
( 12.942 )

Tek kişilik oda farkı

1.830
( 17.101 )
Tarih
17 Ağustos - 24 Aralık 2021


SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki üç yer: ünlü kilise taban mozaikleri şehri Um er Rassas, kayaya işlenmiş masal kenti Petra ve Rum Vadisi / Ortadoğu’nun en iyi korunmuş antik Roma kentlerinden Ceraş / Dünyanın en çukur yeri Lût Gölü / Musa Peygamber’in kavmine Kutsal Topraklar’ı gösterdiği, 40 yıl süren yolculuğun son noktası Nebo Dağı / Rum Vadisi’nde 4x4’lerle safari / Hz. Yahya’nın son günlerini yaşadığı Mukavir / Hıristiyanlık mucizelerinin geçtiği Ümmü Kays / Göçmen kuş türlerine ev sahipliği yapan Azrak Sulan Alan Rezervi / İpek ve Baharat yollarının kesiştiği, uğruna tarihin her döneminde savaşlar verilen topraklar / Nabatilerin, Musevilerin, Bedevilerin, Romalıların, Perslerin, Türklerin, Almanların, İngilizlerin ve Fransızların izleri...

Fiyata Dahil Olanlar

 • 5 yıldızlı otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Tüm transferler,
 • 6 öğle yemeği,
 • 6 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tadım etkinlikleri,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • 4x4 ciplerle çöl gezisi,
 • İngilizce yerel rehberlik hizmeti,
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • 65 yaşa kadar İptal ve Sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul - Amman - İstanbul arası uçak bileti ve havalimanı vergisi,
 • Bilet işlem bedelleri,
 • Bagaj ücreti,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • Bahşişler,
 • Yemeklerde ve gezi boyunca alınacak olan tüm içecekler,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası, (75 yaşa kadar 20 USD, 76 ve üzeri 40 USD),
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

Şehir

Konaklama Tarihleri

Oteller

Amman

5 gece

Landmark Hotel veya benzeri

Petra

2 gece

Hayat Zaman Village veya benzeri


 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.
 • Teklifimizde belirtilen otellerin çıkış saatleri 12.00’dır.

Gezi Programı

İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşe ek uçuşla Amman’a gece saatlerinde varışın ardından havalimanında karşılanma ve otele transfer. Otelde konaklama.
Ölü Deniz’e hareket. Varışın ardından dünyanın en çukur gölü olan Ölü Deniz’de suya girmek için serbest zaman. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Amman’a dönüş. Amman şehir gezisi esnasında sokak sanatlarının incelenmesi. Ünlü “Hashem” lokantasında tadımlar. Meşhur tatlıcı “Habiba”da künefe tadımı. Otelde konaklama.
Madaba’ya hareket. Tabanında, mozaikle dünyanın en eski Ortadoğu haritalarından birinin oluşturulduğu Aya Yorgi Kilisesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Nebo Dağı’na hareket. Hz. Musa’nın Mısır’dan Kutsal Topraklar’a yaptığı yolculuğun son durağında kısa bir mola. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Um er Rasas’a hareket. Bu antik kentte çıkarılan mozaiklerin görülmesi. Mukavir’e hareket. Hz. Yahya’nın mahkum ve infaz edildiği Mukavir’in görülmesi. Petra’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Tüm gün boyunca kırmızı kayalara oyulmuş, olağanüstü güzelliğiyle antik Petra’nın gezilmesi: Hazine, anıt mezarlar, Bizans Kilisesi, Kasr El-Bint ve Ed-Deir anıt yapılarının görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Antik Petra kenti yakınında, asıl kervan durağı olan Küçük Petra’nın gezilmesi. Rum Vadisi’ne hareket. Ender görülen bir erozyon tipi sonucu oluşan Rum Vadisi’nde 4x4 araçlarla safari. Rum Vadisi’nde öğle yemeği. Amman’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Ürdün Vadisi ve Celile Denizi'ne bakan görkemli bir tepenin üzerinde yer alan Hıristiyanlıktaki ünlü domuz mucizesinin yaşandığı rivayet edilen Ümmü Kays gezisi. Selahaddin'in generallerinden biri tarafından 1184 yılında inşa edilen Aclun’un görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ceraş’a hareket. Roma dünyasının en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olan, tiyatroları, oval forumu, tapınakları ve hâlâ ayakta duran yüzlerce sütuna sahip ana caddesiyle Ceraş’ın gezilmesi. Amman merkezine dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Üç farklı kıtadan gelen göçmen kuşların buluşma noktası olan Azrak Sulak Alan Rezervi’nin gezilmesi. Şansımızın olması durumunda farklı kuş türlerinin gözlemlenmesi. Bölgede yerlerşik Çeçen bir ailelerin işlettiği yerel lokantada Çeçen mutfağından oluşan öğle yemeği. Amman merkezine dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Dönüş uçuşu için havalimanına transfer. Amman - İstanbul uçuşu. İstanbul’a varış.

Satın Al


Önerdiklerimiz

İSTANBUL'UN HANLARI VE ÇARŞILARI
BOĞAZIN İNCİSİ: YENİKÖY
OECONOMICA ARNAVUTLUK
TÜM YÖNLERİYLE BÜYÜKADA
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com