Ofisimizde Çevresel ve Sosyal Sorumluluklar


Sorumlu yaşam ve ticaret amacımıza uygun olarak, 2014’ten beri FEST Travel ofisinde çevresel ve sosyal sorumluluklarımız konusunda ciddi düzenlemeler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Ofisimizin tüm aydınlatma düzeni LED aydınlatmalarla değiştirildi. Tabelamız bina kirliliğini önlemek için sadece hava kararınca aydınlanıp, hava aydınlanınca kapanacak şekilde LED neon lamba olarak ofis içine alındı.

Ofisimizde dönüştürülmüş şebeke suyu kullanılıyor.

Mümkün olduğunca kağıt kullanımını azaltarak müsvedde kullanıyoruz. Kağıt artıklarımızın hepsi biriktirilerek geri dönüşüm için belli kuruluşlara devrediliyor ve iş arkadaşlarımız eski alışkanlıkların yerine sorumlu hayat tarzının yerleşmesi için yönlendiriliyor. Kullanılan piller geri dönüşüm için toplanıyor.

                 

Gezilerimize katılan her gezginimiz için Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın Karbon Ayak İzi Ormanları projesine bağış yapıyoruz. Tahrip edilen orman alanlarının yerine yenilerinin konabilmesi için destek oluyoruz, gezginlerimizi bu konuda teşvik ediyoruz.

FEST Kütüphanesi’nin genişlemesini önemsiyoruz. İş arkadaşlarımızın yararlanabileceği yetkin bir kütüphane oluştururken yer sıkıntısından ötürü tutamadığımız kitapları bağışlayarak dezavantajlı okullara ve öğrencilere ulaşmasını sağlıyoruz.

Bir sonraki adımımız ise plastik kullanımını hem ofisimizde hem de seyahatlerimizde azaltmak. Plastik yerine kağıt, cam gibi alternatifleri olabildiğince tercih ediyoruz ve bu konuda kendimizi geliştirmek için çalışıyoruz. Bazı gezilerimiz için misafirlerimize dağıtılan galoşlar ve kullan-at kulaklıklar yerine sürdürülebilir alternatifler bulma hedefimizi gerçekleştirdik. Adım Adım İstanbul gezilerimizde kullan-at kulaklıklar yerine gezginlerimizden kendi kulaklıklarnı getirmelerini rica ediyoruz. Plastik galoşlar yerine de bez galoşlar kullanıyoruz. Ayrıca gezginlerimize zaman zaman hediye ettiğimiz kumaş çantalarla da plastik kullanımının azaltılmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sonraki hedeflerimizden biri de gezginlerimize verdiğimiz özel gezi kitaplarını dönüştürülmüş kağıtlardan imal ettirebilmek. 

Her ne kadar istediğimiz kadar hızlı ve etkin ilerleyemiyorsak da en ufak değişikliğin doğamıza, bizlere ciddi katkısı olduğunun bilincindeyiz. Sorumlu olmanın sadece ciddi yatırımlar yapıp uzun vadede kazanımlar sağlamak değil doğayla, çevreyle bir bütün olduğumuzun farkında olup bu konuda emek vermek olduğuna da inanıyoruz.


Önerdiklerimiz

BURGAZADA - KINALIADA
Explore Ortaklığı ile Puglia
YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
Özel İzlanda Gezisi

Özel İzlanda Gezisi

Ücret sorunuz
258 gece 259 gün
BAKSI MÜZESİ TURU
YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
FENER - BALAT TURU
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Gemi Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için [email protected] adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: [email protected]