MÜNFERİT AZERBAYCAN GEZİSİ

DÜNDEN BUGÜNE AZERBAYCAN


Gezi Ücreti

2.550
( 46.741 )

Tek kişilik oda farkı

595
( 10.906 )
Tarih
02 Ağustos - 24 Aralık 2021


SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki üç yer; Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kalesi ve Kobustan Milli Parkı / UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan ipek eşarp: Kelagayi üretim atölyesi /  Önemli kültürel zenginliğiyle Hazar Denizi kıyısında bulunan Kafkas bölgesinin en büyük şehri Bakü / Kil, mil, sıcak su ve gaz çıkışından oluşan Çamur Volkanları / Ülkenin kadim azınlık grupları: Malakanlar ve Udinler / Tufandağ ve Kafkas Dağları’nın ihtişamı / Coğrafyaya özel lezzetler: Şarap ve Siyah Havyar tadımları / Tarih öncesi dönemden günümüze bir zaman yolculuğu...
 
2 Ağustos - 24 Aralık 2021 tarihleri arasında, dilediğiniz herhangi bir zamanda…

Fiyata Dahil Olanlar

 • 5 yıldızlı otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Tüm transferler,
 • 6 öğle yemeği,
 • 5 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tadım etkinlikleri,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • İngilizce yerel rehberlik hizmeti,
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • Zorunlu Paket Tur Sigortası,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul - Bakü - İstanbul arası uçak bileti ve havalimanı vergisi,
 • Bilet işlem bedelleri,
 • Bagaj ücreti,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • Bahşişler,
 • Yemeklerde ve gezi boyunca alınacak olan tüm içecekler,
 • Seyahatin İptali Teminatını da içeren yurtdışı seyahat sağlık sigortası (65 yaşa kadar 35 Euro, 66 - 75 yaş 50 Euro, 76 yaş ve üzeri 65 Euro),
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

Şehir

Konaklama Tarihleri

Oteller

Bakü

3 gece

Fairmont Bakü Flame Towers veya benzeri

Şeki

2 gece

Marxal Hotel veya benzeri

Gezi Programı

Kobustan’a hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kobustan Milli Parkı ziyareti. Tarih öncesi kaya çizimlerinin incelenmesi ve interaktif müze ziyareti. Kil, mil, sıcak su ve gaz çıkışından oluşan Çamur Volkanları’nın görülmesi. Bibiheybet Camii ziyareti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Modern mimarisiyle dikkat çeken Haydar Aliyev Kültür Merkezi ziyareti. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Şamahı’ya hareket. Varışın ardından Şamahı şehir gezisi: Tarihi Cuma Camii ve Şamahı Türk Şehitleri Anıtı. Girdimçay Nehri  kanyonuna kurulmuş olan ve tarihi M.Ö. 5. yüzyıla uzanan Lahiç Köyü ziyareti. Köy sakinlerinin ürettiği geleneksel motiflerle süslenmiş el yapımı bakır, örgü, dokuma ve ahşap ürünlerin görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. İsmayilli’de yer alan ünlü Chateu Monolit şarap mahzenin gezilmesi ve tadım. İvanovka Köyü ziyareti ve köyde yaşayan azınlıklardan olan Malakanlar’la tanışma. Şeki’ye hareket. Varışın ardından yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Şeki kent merkezinde yürüyüş gezisi: Şeki Hanları Sarayı, cam atölyesi ziyareti, 18. yüzyıldan kalma kervansaray ziyareti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Eşsiz bir mimari yapıya sahip Kiş Köyü ziyareti. UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Azerbaycan’a özgü ipekten üretilen eşarp “Kelagayi” atölyesi ziyareti. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Bakü’ye hareket. Yol üzerinde Kebele ziyareti. Kafkas Dağları’nın muhteşem manzarasına tanık olacağınız Tufandağ’a teleferikle çıkış. Kafkaslar’da bir etnik grup olan Udinler’e ev sahipliği yapan Nic Köyü ziyareti. Udin Tapınağı’nın görülmesi. Udin Müze Evi ziyareti ve Udin kültürünün incelenmesi.  Yerel bir lokantada öğle yemeği. Bakü’ye varışın ardından yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Otelden çıkış. Dastan Geleneksel El Sanatları Atölyesi ziyaretiyle seramik, ipek eşarp, takı ve ahşap ürünlerin incelenmesi, üretim aşamalarının gözlemlenmesi. Bakü Havyar Butik’te şampanya eşliğinde siyah havyar tadımı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Halı Müzesi ziyareti. Yerel halkın büyük ilgi gösterdiği Bakü Bulvarı’nda yürüyüş. Dönüş uçuşu için havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre Türk Hava Yolları’nın TK335 sefer sayılı uçuşuyla saat 21.45’te  İstanbul’a hareket. Saat 23.55’te İstanbul Havalimanı’na varış.

Satın Al


Önerdiklerimiz

YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
BURGAZADA - KINALIADA
KAZAKİSTAN - KIRGIZİSTAN
FENER - BALAT TURU
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com