MÜNFERİT AZERBAYCAN GEZİSİ

AZERBAYCAN


Gezi Ücreti

1.755
( 33.748 )

Tek kişilik oda farkı

255
( 4.903 )
Tarih
26 - 30 Ekim 2022
(4 gece 5 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki üç yer; Şirvanşahlar Sarayı, Kız Kalesi ve Kobustan Milli Parkı / UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan ipek eşarp: Kelagayi üretim atölyesi / Önemli kültürel zenginliğiyle Hazar Denizi kıyısında bulunan Kafkas bölgesinin en büyük şehri Bakü / Ülkenin kadim azınlık gruplarından Udinler / Kafkas Dağları’nın ihtişamı / Coğrafyaya özel lezzetler / Tarih öncesi dönemden günümüze bir zaman yolculuğu...

Fiyata Dahil Olanlar

• 4 yıldızlı otelde 3 gece, 5 yıldızlı otelde 1 gece, toplam 4 gece kahvaltı dahil konaklama,
• Tüm transferler,
• 5 öğle yemeği,
• 5 akşam yemeği,
• Yerel folklor gösterisi,
• Programda belirtilen tadım etkinliği,
• Programda belirtilen tüm geziler,
• Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
• Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 50),
• 70 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
• FEST Travel Hijyen Kiti,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• İstanbul - Bakü - İstanbul arası uçak bileti ve havalimanı vergisi,
• PCR testi,
• Yemeklerde ve gezi boyunca alınacak olan tüm içecekler,
• 70 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (kişi başı 70 Euro),
• Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

Saat 04.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Fest Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre İstanbul Havalimanı’ndan TK332 sefer sayılı uçuşla saat 08.10’da Bakü’ye hareket. Yerel saatle 11.50’de varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Bakü şehir gezisi: İçeri Şehir, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Şirvanşahlar Sarayı ve Kız Kulesi, Goşa Kale Kapısı, Bakü Fahri Hıyabanı (Ulusal Şeref Mezarlığı), Türk Şehitleri Anıtı ve Şehitler Mescidi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kobustan’a hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kobustan Milli Parkı ziyareti. Tarih öncesi kaya çizimlerinin incelenmesi ve interaktif müze ziyareti. Bibiheybet Camii ziyareti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Modern mimarisiyle dikkat çeken Haydar Aliyev Kültür Merkezi ziyareti. Bakü’ye dönüş. Akşam saatlerinde Nizami Caddesi ve Çeşmeler Meydanı’nda yürüyüş. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve folklor gösterisi. Otelde konaklama.
Şamahı’ya hareket. Varışın ardından Şamahı şehir gezisi ve kent merkezinde tarihi Cuma Camii ziyareti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Şeki’ye gidiş. Yol üzerinde Kafkaslar’da bir etnik grup olan Udinler’e ev sahipliği yapan Nic Köyü ziyareti. Udin Kilisesi’nin görülmesi. Udin Müze Evi ziyareti ve Udin kültürünün incelenmesi. Şeki’ye hareket. UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Azerbaycan’a özgü ipekten üretilen eşarp “Kelagayi” atölyesi ziyareti. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Şeki kent merkezinde yürüyüş: Şeki Hanları Sarayı, 18. yüzyıldan kalma kervansaray ve cam atölyesi ziyareti. Kiş Köyü’ne gidiş. Eşsiz mimari yapısıyla günümüz Azerbaycan topraklarında bulunan en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kiş Köyü’nde Kafkasya’nın ilk dini yapılarından Kiş Kilisesi ziyareti. Şeki’ye dönüş. Yolda panoramik Kebele gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Bakü’ye hareket. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Kahvaltıdan sonra tuz gölleriyle ünlü Abşeron Yarımadası’na gidiş. Surakhani Kasabası’ndaki Zerdüşt Ateş Tapınağı “Ateşgah” ve Mehmedli Kasabası’ndaki Yanar Dağ’ın görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra 1920 yılında kurulan, petrol baronu Hacı Zeynelabidin Tagiyev’in evi olan Milli Tarih Müzesi ve Latif Kerimov’un önderliğinde 1967 yılında kurulan Dünya’nın ilk ve en büyük halı müzesi unvanını taşıyan Azerbaycan Halı Müzesi ziyaretleri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 21.55’te TK 333 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 00.05’te İstanbul’a varış. (31 Ekim)

Satın Al


Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
SÜLEYMANİYE - VEFA - ZEYREK
SULTANAHMET'TEN LALELİ'YE
FENER - BALAT TURU
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com