Efes (İzmir) [2015]


Bir zamanlar Küçük Menderes Nehri’nin ağzı olan bölgede kurulu Efes, sular batıya doğru çekildikçe yenileri açığa çıkan Helenistik ve Romalı yerleşimlerini kapsamaktadır. Kazılar Celsus Kütüphanesi ve Büyük Tiyatro gibi Roma İmparatorluğu döneminin görkemli anıtlarını ortaya çıkarmıştır. Akdeniz’in dört bir köşesinden hacıları kendine çeken, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan ünlü Artemis Tapınağı’ndan geriye çok az şey kalmıştır. Efes’e 7 km uzaklıkta bulunan, haç şeklindeki kubbeli şapel Meryem Ana Evi’yse 5. yüzyıldan bu yana Hıristiyanlar için oldukça önemli bir hac merkezidir. Efes antik kenti, su kanalları ve liman havuzuyla Roma liman kentlerinin çarpıcı bir örneğidir.

Efes (İzmir) [2015]


Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER
BURGAZADA - KINALIADA
KAZAKİSTAN - KIRGIZİSTAN
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com