FRANSA ŞATOLARI GEZİSİ

FRANSA RÖNESANS ŞATOLARI


Gezi Ücreti

2.995
( 52.195 )

Tek kişilik oda farkı

795
( 13.855 )
Tarih
24 - 30 Temmuz 2022
(6 gece 7 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Bu geziyi 23 yıldır gerçekleştiriyoruz...

FRANSA RÖNESANS ŞATOLARI VE ORTAÇAĞ KATEDRALLERİ TURU
(Şatolarda Konaklama)
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki iki yer: Chartres Katedrali ve Mont Saint Michel / Fransa tarihinin en hareketli dönemlerine tanıklık etmiş olan Loire bölgesi ve ünlü şatoları / Âdeta bir peri masalından süzülüp gelen Azay le-Rideau, Cher Irmağı'nın üzerindeki bir romantizm abidesi olan Chenonceau, 16. yüzyıl Fransa'sını çatışmaları ve entrikalarıyla günümüze taşıyan Blois, rengârenk bahçeleriyle Villandry, I. François'nın büyüklüğünü dünyaya göstermek için yaptırdığı Chambord şatoları turu/ Sayfiye kenti Vannes, ressamlar kasabası olarak ün yapmış Pont-Aven ve Fransa'nın okyanusa açılan zarif penceresi Saint-Malo / Ortaçağ Avrupa dinsel inancının abidesi ve gelgitin zaman zaman bir adaya çevirdiği kayalık üzerine kurulmuş Mont Saint-Michel Manastırı / Özgün konaklama mekânları ve Fransız mutfağının seçkin örneklerinin sunulduğu restoranlar...

Fiyata Dahil Olanlar

• Belirtilen şato/malikane veya benzerlerinde 6 gece oda-kahvaltı konaklama,
• 6 akşam yemeği,
• Tüm transferler,
• Özel araç ile ulaşım,
• Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri,
• Tüm bahşişler (gezi lideri, yerel rehberler, gezi şoförlerine bahşiş toplanmıyor),
• FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 150),
• 70 yaşa kadar iptal ve covid dahil sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• İstanbul - Paris - İstanbul arası gidiş - dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve kesim bedeli,
• Schengen vize ücreti ve servis bedeli (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız)
• 70 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (60 Euro),
• 7 öğle yemeği,
• Kişisel harcamalar,
• Yemekler esnasında alınacak içecekler.

Konaklama Bilgileri

• Fransa’da, TEK KİŞİLİK odalar genellikle çok küçük olmaktadır
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.
• Konaklama yapılacak şatolardaki odaların büyüklüğü ve dekorasyonu farklılık göstermektedir.

Harita

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Şato otellerde kalmak çok güzeldi. Çok güzel dostluklarla bir seyahat oldu. 
Harika bir geziydi. Rehberimiz de her zamanki gibi çok iyiydi. Çok keyif aldım. Önerilecek hiçbir şey kalmamış, hepsini birden düşünmüşsünüz. 
Seçilen güzergah, kalınan oteller, seçilen şatolarla ayrıcalıklı bir gezi oldu. Teşekkür ederiz. Rehberimiz de bund çok etkiliydi. 
Senelerdir yapılan bu gezi her sene daha da mükemmel olmuş. Çok memnun kaldım. FEST'le rehberlerimiz iyi olduğu için çok rahat ediyorum ve çok iyi bilgilendiriliyorum. 
Gezilerde en önemli unsur rehberinizdir. Bir rehber geziyi vezir de eder rezil de eder. Sevgili Yıldırım Büktel ile yaptığım her gezi vezir oldu. Güzergah, otel seçimleri, yemekler ve Yıldırım beyin sıkmayan doyurucu anlatımı mükemmeldi. Air France ve Paris havaalınının keşmekeşi bile tadımızı bozmadı. Çok teşekkürler
FEST Travel iyi bir organizasyon yaptı, rehberimiz de çok güzel aksatmadan uyguladı. Teşekkür ederiz. Kimsenin gitmedği, yapmadığı güzergahları çok güzel yaptığı için FEST'le geziyoruz. Örneğin bu gezi de kurgu açısından zor bir gezi. Şatoları gezmek ve şatolarda kalmak ufak köy ve kasabaları görmek çok güzeldi. 
Bu gezi şatolar ve tarih içerikli olması nedeniyle gayet yeterli. Rehberimizin tecrübesi ve bilgisi de bize ayrı bir zevk verdi. Bu tur ancak böyle yapılabilirdi. Birçok yeni arkadaş kazandık. Seyahat zevki yanında kültürel ve bilgi bakımından kattıkları önemli. Sağlanan hizmet ve konfor da çok güzel. Tarihle iç içe olmamız ve bilhassa ortaçağ ve eskiçağı hissederek gerçek mekanlarda yaşmak çok güzeldi. 

St.Malo, Dinan, Mont St.Michel ve Chantilly’i çok beğendim. Nantes pek etkileyici gelmese de genel olarak çok başarılı bir geziydi 1995 ten beri gezmeye devam ediyoruz.

Gezinin zamanlaması, konaklanan şatolar ve gezilen güzergahlar; hepsi mükemmeldi. Her şey için rehberimize ve FEST'e teşekkür ederim.
Uzun süredir düşündüğümüz bir geziydi. Şatolarda gecelemek çok güzeldi. Umduğumuzun üzerinde memnun kaldık. Önceliğinin kültür geziis olması, kalite ve bize sağlanan konfor nedeniyle her zaman tavsiye ediyoruz. 

Satın Al


Önerdiklerimiz

YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
SÜLEYMANİYE - VEFA - ZEYREK
FENER - BALAT TURU
KADIKÖY GECE TURU
FENER - BALAT TURU
BOĞAZİÇİ YALILARI
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com