GAZİANTEP - KİLİS GEZİSİ

GAZİANTEP - KİLİS


Gezi Ücreti

4.475
Tarih
11 - 14 Kasım 2021
(3 gece 4 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Zeugma Antik Kenti / Fırat nehri altında kalan kayıp kent Cittaslow (Sakin Şehir) Halfeti / Yaklaşık 50 yıl sonra Çingene Kızı mozaiğinin eksik parçalarının getirildiği ve sergilendiği dünyanın sayılı mozaik müzelerinden Zeugma Mozaik Müzesi / Dünya'da tek örnek olarak gösterilen Hitit heykel atölyesinin bulunduğu en önemli merkezlerden biri olan Kilis / Türkiye'nin hâlâ yaşanılan en eski Antik kenti Dülük…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Gaziantep’de otelde 3 gece konaklama,
 • Otelde 1 akşam yemeği,
 • Yerel lokantada 4 öğle yemeği,
 • Yerel lokantada 3 akşam yemeği,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Hava şartlarının ve su seviyesinin uygun olması durumunda Halfeti’de tekne gezisi,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Türk Hava Yolları’yla İstanbul - Gaziantep - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.
 • İlgili otellerde lüks aranmamalıdır. Kalınacak oteller bölgenin şartları gereği son derece sade olup yalnızca en temel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.

Gezi Programı

FEST Travel tarafından önerilen uçuşla ve diğer ulaşım olanaklarıyla gelenlerle saat 08.55’te Gaziantep Havalimanı’nda buluşma. Dışarıda alacağımız yöresel kahvaltı sonrası Zeugma Müzesi ve Arkeoloji Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Dülük Antik Kenti, Mithras Tapınağı, Şarklı Keber Mağarası, Antik Taş Ocağı, Kaya Mezarları ve Su Kanalları gezisi. Rumkale’nin Türkiye’nin en büyük cam terasından panoramik olarak görülmesi. Sakin Şehir (Cittaslow) Halfeti’ye hareket. Birecik Barajı’nın yapımıyla Fırat’ın suları altında kalan kayıp kent Halfeti’de tekne gezisi. Gaziantep’e dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Gaziantep Kent Müzesi. Gaziantep şehir gezisi: Tarihi konaklarıyla, taş binalarıyla bir açık hava müzesini andıran Bey Mahallesi, Atatürk Anı Evi, Ali İhsan Göğüş Müzesi, Aziz Bedlos Kilisesi (Ömer Ersoy Kültür Merkezi), Kurtuluş Cami (Virgin Mary Church), Kendirli Kilisesi (Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü), Şehitler Abidesi ve 25 Aralık Kahramanlık Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. 14 Şehit Anıtı, Naip Hamamı, Kır Kahvesi ve Kumandan Çeşmesi, Gaziantep Kalesi, Hamam Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Gümrük Hanı, Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı gezileri. Tahmis kahvesinde çay kahve molası. Mevlevihane Vakıf Eserleri Müzesi ve Pişirici Kasteli, Şehreküstü Konakları, Şıh Cami ve Şıh Meydanı gezisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Barak Ovası Ezo Gelin’in Köyünün, Barak Kültürünü yansıtan evlerin ve Ezo Gelin’in mezarının görülmesi. Ardından sınırın sıfır noktasında bulunan Karkamış Antik Kentinin ve kazı alanının gezilmesi. Fırat Nehri Kıyısında bulunan ve Unesco Geçici Listesinde yer alan Zeugma Antik Kenti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Aşağı Çardak ve Yukarı Çardak Köyleri, Kızılin Mağaraları, Erenköy, Aziz Sergios (Surp Sarkis) Ermeni Kilisesi, Gümüşgün (Ehneş), Arulis Taş Ocakları, Kamışlı ve Rumkale’yi tepeden gören Kaleburnunu görüp, son olarak Zerdegüm’ü görüp bu günkü gezimizi tamamlıyoruz. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Sakçagözü Şelalesi. İslâhiye hareket. Tilmen Höyük ve Unesco Geçici Listesinde yer alan Yesemek Açık Hava Müzesi. Tahtaköprü Baraj gölü kıyısından geçerek Kilis’e hareket. Afrin Çayı üzerinden geçerek bölgenin önemli kalelerinden olan Ravanda Kalesi’nin görülmesi Kilis’te yerel bir lokantada öğle yemeği Öncüpınar Sınır Kapısı, Şeyh Muhammed Bedevi Hz. Türbesinin bulunduğu tepeden panoramik olarak Kilis ve Suriye’yi seyrettikten sonra Kilis Şehir turu, Kuru Kastel, Tarihi Sabunhane binasında hizmet veren Kilis Müzesi, Salih Efendi Sokağı ve Kabaltısı, Tarihi Kilis Evleri, Mevlevihane ve tarihi Hükümet Konağı.Yerel bir lokantada akşam yemeği. Gaziantep Havalimanı’na transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuşla İstanbul’a hareket.

Satın Al


Önerdiklerimiz

İSTANBUL'UN HANLARI VE ÇARŞILARI
BOĞAZIN İNCİSİ: YENİKÖY
OECONOMICA ARNAVUTLUK
TÜM YÖNLERİYLE BÜYÜKADA
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com