GÜNEY KORE GEZİSİ

SONBAHAR RENKLERİYLE GÜNEY KORE GEZİSİ


Gezi Ücreti

3.850
( 35.977 )

Tek kişilik oda farkı

495
( 4.626 )
Tarih
11 - 21 Kasım 2021
(10 gece 11 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nden 6 yer: Hvaseong Kalesi, Gyeonju Tarihi Alanı, Seokguram Mağarası ve Bulguksa Tapınağı, Çongtok Sarayı ve Bahçesi, Congmyo Tapınağı, volkanik Cecu Adası / Seul Kulesi / Teknolojinin son harikalarını gözlemleme / Kore Savaşı ile tanıştığımız topraklar / Han Nehri mucizesi, “Ayla” filmi nedeniyle yeniden önümüze düşen ülke, 5000 yıllık Kore kültürü…

Fiyata Dahil Olanlar

• Yerel havayolları ile Pusan - Jeju arası ekonomi sınıf uçak biletleri,
• Yerel havayolları ile Jeju - Seul arası ekonomi sınıf uçak biletleri,
• İç hat havaalanı vergisi,
• Tüm transferler,
• Yerel 4 yıldızlı otellerde 8 gece kahvaltı dahil konaklama,
• 7 öğle yemeği,
• 7 akşam yemeği,
• Özel araç ile ulaşım,
• Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
• Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor.),
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 50),
• 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
• FEST Travel Hijyen Kiti,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Türk Hava Yolları ile İstanbul - Seul - İstanbul uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
• Bilet kesim bedeli,
• 2 akşam yemeği ve 1 öğle yemeği
• Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan içecekler,
• 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• Fazla bagaj ücreti,
• Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik odada” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Harita

Gezi Programı

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 23.00’da buluşma. .
FEST Travel tarafından önerilen uçuş ayrıntılarına göre saat 02.25’de TK 90 sefer sayılı uçuşla Seul’e hareket. Yerel saatle 18.30’da varış. Havalimanında karşılanma. Otele transfer.
Askerden arındırılmış bölge DMZ (Demilitarized Zone) Güney Kore - Kuzey Kore sınırı gezisi: Özgürlük Köprüsü, Dorasan Durağı, Dora Rasathanesi ve 3. Askeri Tünel. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Seul’e dönüş. Folklor Müze gezisi ve dünyanın en büyük üçüncü kulesi Seul Kulesi’ne teleferikle çıkış. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Seul şehir gezisi: Jongmyo (Congmo) Tapınağı, Başkanlık Sarayı, Kore Ulusal Müzesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Changdeok (Çongdok) Sarayı, Namdaemun (Namdemun) ve Gwangjang (Goangcang) pazarları gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Seul’e 35 km mesafede bulunan Kore Folklor Köyü’ne hareket. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Hvasong Kalesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Açık hava müzesi niteliği taşıyan Kore Folklor Köyü’nde geleneksel Kore evleri, dansları ve mutfağından örneklerin görülmesi. Silla Hanedanlığı’nın başkenti olan Gyeonju’ya hareket. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Güney Kore’nin Kyoto’su, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Gyeonju gezisi: Ulusal Müze, Cheomseongdae (Çamsangdae) Gözlemevi, Tümülüs Parkı ve Bunhwangsa (Bunvagsa) Tapınağı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Uzakdoğu Budizmi etkisinde gelişen sanatın örneklerinden olan Seokguram (Sokguram) Mağarası gezisi Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Güney Kore’nin ikinci büyük şehri olan Busan’a hareket Nurimaru APEC evi, Haeundae Sahili, çok sayıda Türk askerinin mezarının bulunduğu Birleşmiş Milletler Şehitliği ziyaretleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Taejongdae Ulusal Parkı gezisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Gamçon Kültür Köyü, Busan Kulesi ve ünlü Balık Pazarı gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer. Yerel havayollarıyla Jeju adasına uçuş. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
UNESCO Doğal Mirası alanlarından Jeju adası gezisi: Yongduam Kayaları, Jeju Ulusal Müzesi, Mançang Lava Mağarası ve Songsan Ilçhulbong (Songsan İlçulbon) Zirvesi (yaklaşık 800 basamak tırmanış) gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Doğal güzellikleri ile Jecu adası gezisinin devamı: Chenonjiyeon (Çangciyan) Şelalesi, Jusangjeolli (Çusangçoli) ve O’Sulluc Çay Müzesi gezileri. Havalimanına transfer. Yerel havayollarıyla Seul’e hareket. Seul Gimpo Havalimanı’na varış. Inçon Havalimanı’na transfer.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş ayrıntılarına göre Türk Hava Yolları’nın TK 091 sefer sayılı uçuşuyla saat 00.40’ta İstanbul’a hareket. Yerel saatle 06.20’de İstanbul’a varış.

Foto Galeri

Satın Al


Önerdiklerimiz

İSTANBUL'UN HANLARI VE ÇARŞILARI
BOĞAZIN İNCİSİ: YENİKÖY
OECONOMICA ARNAVUTLUK
TÜM YÖNLERİYLE BÜYÜKADA
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com