HATAY GEZİSİ

HATAY LEZZET DURAKLARIGEZİ DETAYI

Gastronomi alanında UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olan Hatay mutfağı / Türk ve Arap kültürlerinin iç içe geçerek yarattığı kültür ve mutfak zenginliği / Özgün lezzetler: Tadı unutulmayacak humus, patlıcanın belki de en lezzetli hali babagannuş, Hatay’a özgü tepsi kebabı, kekik salatası, zahter salatası, yöreye özgü içli köfte oruk / Yapımından tadımına kadar, Hatay’ın en namlı ustalarının ellerinden künefe / Lezzet molaları arasında benzersiz kültürel ziyaretler / Dünyanın sayılı mozaik müzelerinden Hatay Arkeoloji Müzesi / Hıristiyanlık tarihinin en eski ve en önemli kiliselerinden Aziz Piyer Kilisesi / Anadolu’nun ilk camilerinden Habibi Neccar Camisi /  Titus Tüneli ve Aziz Simon Manastırı / Organik tarımla üretilen yerel tatlarıyla meşhur, Türkiye’nin tek Ermeni köyü Vakıflı / Eski Hatay sokakları ve çarşılarında hoş sürprizler ve tadı damakta kalacak bir lezzet rotası…


FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Antakya’da butik otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • 1 yöresel serpme kahvaltı,
 • En iyi yerel lokantalarda 2 öğle yemeği,
 • En iyi yerel lokantalarda 2 akşam yemeği,
 • Antakya sokaklarında sürpriz tadımlar,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Hatay Lezzet Durakları” gezi kitabı,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Hatay - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Dönüşte de transfer olması bizi çok sevindirdi. Gezi aracımız ve araç kaptanımız çok nazik ve güleryüzlüydü. Yemekler ve gidilen restoranlar çok güzel. Şık olana da gittik esnaf lokantası ayarında olana da gittik, her şekilde fikrimiz oldu. Otelimizin de yeri merkezi odaları geniş kahvaltısı kaliteliydi. Hatay Medeniyetler korosu beni çok etkiledi. Hatay Arkeoloji müzesini de görmüş olmaktan dolayı çok memnunum.

Antakya müzesini yıllar önce görmüştüm. Yeni müze çok ayrıntılı düzenlenmiş beğendim. Antakya yemekleri inanılmaz lezzetliydi. FEST’in yurtiçi ve Adım Adım İstanbul gezilerini seviyorum vakit buldukça katılmaya gayret ediyorum.

Yemekler, lokantalar çok iyiydi, sadece bazen miktarları biraz fazla oldu. Arkeoloji müzesi, Titus tüneli ve doğal çevresini de gezdik çok güzeldi. İşi ciddiyetle ele alan bir firmasınız her şeyin düzgün işlemesi amaçlanıyor sizi çevreme tavsiye ediyorum.

Son derece memnun kaldım. Bilgilendim, deneyimledim. 5 duyu gezisi diyebiliriz. Doğru bir standart turttumuş, doğru bir profil tutturmuşsunuz. 
Mükemmel planlama, çok iyi rehberlik ve çok kaliteli gezgin kitlesi... Hatay ve çevresi mutlaka görülmesi gereken yerler. 
İyi bir hafta sonu, sakin ve güzel, hayal kırıklığı yok. Her anı keyifli ve kaliteli bir gezi. Söyleyebileceğim olumsuz bir şey yok. Otelin sakinliği, odası, servisi güzel. Yemekler süper. FEST'in presnipli oluşu, her söyleneni harfiyen yerine getirişi nedeniyle tavsiye ederim. 
Mesleğine saygı duyan, keyifle yapan, donanımlı ve kibar bir rehberle geziye katılmak çok keyifliydi. Mükemmel mekanlar, müthiş lezzetler vardı. Kesinlikle amacına uygun hatta beklentimizin üstünde bir gezi oldu. Tüm FEST Travel ailesine -satış - operasyon- ve rehberimize çok teşekkür ederim. 
Beklentilerimi karşılayan bir gezi oldu. "Lezzet Durakları" adının hakkını veren bir gezi oldu. Memnun olmadığım bir bölüm olmadı. 
Her bmölüm memnuniyet vericiydi. Kalitenin ön planda tutulması nedeniyle tavsiye ederim. 
Her zaman tavsiye ettim yine etmeye devam edeceğim. Titiz çalışmalarınızın sonucunda mükemmelliği yakalıyorsunuz. Tabii ki bu sefer de seçimimden dolayı kendimi tebrik ettim ama en büyük tebriği siz hak ediyorsunuz. 
Güvenli, otel ve yeme-içme iyi yerlerde ve geziler kapsamlı oluyor. 
Yemekler ve grubun uyumu çok güzeldi. Seçilen tüm lokantalar güzel, yemekler lezzetliydi. Çalışanlar da güleryüzlü, hızlı ve ilgiliydi. Güvenli, kaliteli, kötü sürpriz yok. Ulaşım da sorunsuz olarak sağlandı. Tekrar seyahat ederim. 
Organizasyon iyi yapılmıştı. Geziden memnun kaldığım, söylenenler yapıldığı ve güven verdiğiniz için tekrar seyahat ederim. 
Hatay Müzesi, Vakıflı Köyü, Kaya mezarları, St. Pierre Kilisesi çok güzeldi. BU yöreye yaptığım ilk seyahatti. Güvenilir, kültür ağırlıklı ve iyi organize edilmiş seyahatler nedeniyle tavsiye ediyorum. 
Sistemli ve başarılı. Rehberler çok  başarılı. Yemeklerin haricinde genel tarihi ve kültürü de rehber çok güzel anlattı. 
Ben geziden gayet memnun kaldım. Teşekkürler. Detaya önem verilen hizmet anlayışı için tavsiye ederim. 
FEST'in belli bir düzeyi var. Sorunları çözüyor. Gezginleri iyi ağırlıyor. Rehberleri çok bilgili. Arkeoloji Müzesi, Vakıflı Köyü, Sinagog çok güzeldi. 
Hatay Müzesi, Vakıflı Köyü, Titus Tüneli, Beşikli Mağarası çok güzeldi. Lokantalar çok güzeldi. Güvenilir ve bilgi açısında çok iyi bir şirket FEST. Tavsiye ederim.
En beğendiğim yer Vakıflı Köyü, Beşikli Mağarası oldu. Bilgilendik. 
Program aynen uygulandı, eksiksiz. Her bölüm ayrı güzeldi. Memnun kaldığım için tavsiye ediyorum.
Çok keyifli bir gezi oldu benim için. Kesinlikle tavsiye ederim. Gezimizin her günü ayrı güzel geçti. Vakıflar köyü tepe noktası oldu.
Program tamamen uygulandı. Rehberimiz her açıdan mükemmeldi. 
Gezi beklediğimin üzerinde çok güzeldi. Son derece memnuniyet verici. Rehberimiz mükemmeldi, yemekler harika, katılan gezginler de çok kaliteli ve saygılı. Daha ne isteriz. 10 yıldan fazladır FEST turlarına katılıyorum. 
İlk defa grup gezisine katıldım ve devamını da getirmeyi diliyorum. Rehberimizin engin bilgisiyle Hatay ve Antakya'yı daha iyi tanıma fırsatım oldu ve şehri daha bilinçli dolaşma imkanım oldu. Keyifli ve bilgilendirici bir geziydi.  
Kaliteli ve lezzetli bir seyahatti. FEST Travel'ı her platformda tavsiye ediyorum. 
Program titizlikle hazırlanmıştı. Hiç aksama olmadı. Katılımcılar da uyumluydu. Kesinlikle bundan sonraki seyahatlerimde tavsiye ederim. 

Gezi Ücreti

2.300

Tek kişilik oda farkı

300

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
07 - 09 Şubat 2020
(2 gece 3 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.