İĞNEADA GEZİSİ

İĞNEADA LONGOZLARI VE YILDIZ ORMANLARI GEZİSİ


Gezi Ücreti

2.110

Tek kişilik oda farkı

275
Tarih
18 - 19 Eylül 2021
(1 gece 2 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

En nadir rastlanan ekosistemlerden longoz ormanının büyülü dünyasına yolculuk / Dünyanın Amazonlar’dan sonraki en büyük longoz ormanları arasında sayılan İğneada Longozları / Yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan olağanüstü bir ekosistem / Erikli Göl, Mert Gölü, Saka Gölü, Hamam Gölü, Bulanıkdere Longozları ve müthiş bir flora / Sayısız memeli, sürüngen ve kuş türünü barındıran zengin habitat / Pek çok endemik bitki türüne ev sahipliği yapan Yıldız Dağları biyosferi ve yeraltındaki güzellik Dupnisa Mağarası / Mahya Dağı’nın zengin meşe ve kayın ormanları / Karadeniz’in mavisiyle ormanın yeşilinin buluştuğu yer İğneada /

Doğanın kucağında yeşil ve maviyle iç içe bir haftasonu yolculuğu…

Fiyata Dahil Olanlar

 • İğneada’da 5 yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • 2 öğle yemeği ve 1 akşam yemeği (otelde),
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • Hijyen kiti,
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

Kadıköy Fenerbahçe Stadyumu Migros önünde 06.30’da; Beşiktaş, Yıldız Caddesi, Conrad Oteli ile Yıldız Saat Kulesi arasında saat 07.30’da buluşma. Kırklareli, Demirköy ilçesi Sarpdere Köyü mevkisinde bulunan Dupnisa Mağarası’na hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuktan sonra Yıldız (Istranca) Dağı’nın derinliklerindeki Dupnisa Mağarası’na varış. Kuru Mağara girişinden geçiş yaparak Dupnisa Mağarası’nı ziyaret (Mağaraya giriş ve çıkış merdivenlerle sağlanıyor). Mağaradaki sarkıt ve dikitlerin görülmesi ve mağara sisteminin incelenerek ekosistemle olan ilişkisinin algılanması. Balaban Köyü’ne hareket. Alabalık çiftliğinde öğle yemeği. Yıldız Dağları’nın en yüksek tepesini oluşturan Mahya Dağı’na çıkış. Yıldız Dağı biyosferi içerisinde yer alan endemik bitkilerin ve bölgeye özgü türlerin görülmesi. Yıldız Dağı biyosferi içerisinde yer alan ulusal ve küresel ölçekte tehdit altındaki bitki taksonları hakkında bilgi edinme. Demirköy’e hareket. Sivriler yakınındaki tarihi Fatih Top Dökümhanesi’nin görülmesi. Longoz Ormanları Milli Parkı’na hareket. Mert Gölü sahili ve longozunun incelenmesi. Kumul ekosistemi ve burada bulunan endemik ve nadir bitkilerin tanınması. İğneada’da otelde akşam yemeği ve konaklama.
Otelde alınacak kahvaltı sonrası Limanköy Deniz Feneri’nin görülmesi. Longoz Ormanları Milli Parkı’na hareket. Erikli Gölü ve floranın görülmesi. Dişbudak, kayın, saplı meşe, sapsız meşe, akçaağaç, üvez, ıhlamur, kızılağaç, karaağaç, gürgen gibi çok çeşitli türlerden oluşan karışık ormanların gezilmesi, zengin orman altı florasının ve sarılıcı (lian) bitkilerin tanınması. İğneada’da öğle yemeği. Bulanıkdere Longozu ve meşe ormanlarının içerisindeki subasar ormanları karakterize eden dişbudak, kızılağaç, karaağaç, kavak, söğüt ağaçlarının ve diken ucu, orman asması, ipek çalısı gibi sarılıcı (lian) bitkilerin görülmesi. Hamam Gölü sahili ve longozuyla Saka Gölü sahili ve longozunun gezilmesi. Su ve bataklık bitkileri, kumul bitkileri ve soğanlı bitkilerden oluşan floranın tanınması. İstanbul’a hareket. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuktan sonra İstanbul’a varış.

Sizden Gelenler

Gezi benim için oldukça heyeanlı ve zevkli geçti. Rehberimizden her zaman olduğu gibi çok memnun kaldık. Rahat bir gezi için rehebr ve rehber yardımcısı ellerinden geleni yaptılar. Gezi amacına uygun yapıldığı için her bölümden mutlu ayrıldık. Longoz Ormanları'nı keşfetmek çok keyifli.
Çok doyurucu bir gezi ve iyi bir organizasyon. 
Gezi rehberimiz ve rehber yardımcımız çok başarılıydı. Planlama, uygulama her şeyiyle mükemmel. Çok teşekkürler. Gezi güzergahı da çok güzeldi.
Her şey için sağ olun, itici güç oldunuz. Gezinin tamamından memnun kaldım.
Rüya gibi, masal gibi geldi, çok memnun kaldım. Her anı çok güzeldi. 
Gayet güzeldi, çok şey öğrendim tabiat ve çevreyle ilgili. Kültür turları çok güzel, aksaklık yok, rotalar farklı.
Gezi genel olarak çok iyiydi. Tüm gezilerimi FEST ile yapıyorum. Zamanlama çok iyiydi. Mevsimsel olarak da çok uygundu.
Özenle hazırlanmış güzel rotalar ve farklı deneyimler sunuyorsunuz. Sürekli bilgi verilmesi, bu sırada telsiz kullanılması çok güzel oldu. 
Başarılı bir geziydi. Keyifli ve verimli zaman geçirme imkanı yaratıyor. Tekrar seyahat ederim.
Çok keyifli bir geziydi, rehberimize ve rehber yardımcımıza teşekkürler. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü. Orman yürüyüşleri çok güzeldi. 

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com