MAKEDONYA GEZİSİ

OECONOMICA: MAKEDONYA GEZİSİ


Gezi Ücreti

895
( 12.210 )

Tek kişilik oda farkı

125
( 1.705 )
Tarih
28 - 31 Ekim 2021
(3 gece 4 gün)

SATIŞI TAMAMLANDI

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Ohri Gölü / Balkanların ortasında Büyük İskender’in ülkesi Makedonya / Osmanlı mirasıyla süslü başkent Üsküp / Mustafa Kemal Atatürk’ün okuduğu Manastır İdadisi / Şarkılara konu olan Vardar Ovası / Dünyaca ünlü Paşa Camisi ve Külliyesiyle Kalkandelen / Alabalığıyla meşhur Struga / Drim Nehri ve Hasan Baba Türbesi / Osmanlı kültür izlerinin keşfedilmesi…

Fiyata Dahil Olanlar

• Toplam 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
• 4 öğle yemeği,
• 3 akşam yemeği,
• Özel araç ile ulaşım,
• Profesyonel ve yerel rehberlik hizmeti,
• Programda belirtilen tüm geziler,
• Tüm müze girişleri,
• Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• Zorunlu Paket Tur Sigortası,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
• FEST Travel Hijyen Kiti,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları, bilet kesim bedeli,
• Yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
• Kişisel harcamalar,
• Seyahatin İptali Teminatını içeren sigorta,
• Havalimanı dönüş transferi,
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 50).

Konaklama Bilgileri

• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablosunu inceleyiniz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

Saat 07.00’da Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş ayrıntılarına göre saat 10.25’te’te PC 351 sefer sayılı uçuşla Üsküp’e hareket. Yerel saatle 10.55’te Üsküp’e varış. Matka Kanyonu’na gidiş ve tekne gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Üsküp şehir gezisi: Üsküp Kalesi, Vardar Nehri’nin doğu tarafında kurulan, Bit Pazarı diye anılan yerel market, Türklerin yaşadığı eski mahalle Bezistan ve Mustafa Paşa Camisi, Davut Paşa Hamamı, Kurşunlu Han, Kapan Han, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi Osmanlı eserleri ve Zafer Takı gibi yapılar. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Üsküp’ten Ohrid’e (Ohri) karayoluyla hareket. Yol üzerinde ünlü Bektaşi Harabati Baba Tekkesi (Sersem Ali Dedebaba Tekkesi) ve Alaca Cami ziyareti. Ohrid’e varış. Yerel lokantada öğle yemeği. Aziz Naum Manastırı ziyareti. Ohrid kentinin ve Osmanlı evlerinin gezilmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Demir Kapı’ya hareket. Yol üzerinde Resne’de Resneli Niyazi Sarayı’nın görülmesi ve Manastır’da (Bitola) Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ve Atatürk Müzesi gezileri. Yerel lokantada öğle yemeği. Demir Kapı’ya varış ve şehir gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Üsküp’e hareket. Yol üzerinde Stobi Arkeolojik Alanı gezisi. Üsküp’e varış. Yerel lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen Pegasus Havayolları’nın PC 352 sefer sayılı uçuşuyla saat 16.35’te İstanbul’a hareket. Saat 20.00’da İstanbul’a varış.

Oteller

Sizden Gelenler

FEST rehberimiz ve oradaki yerel rehberimizin işlerini çok sevmeleri doğrultusunda bize de aktardıkları bilgiler çok akıcı ve samimiydi çok güzel yansıttılar. Gezi iyi planlanmıştı, tüm ayrıntılara dikkat edildiği belli oluyordu. Ekim ayından gayet güzel bir havada 4 güne yayıldığı için fazla yormadan keyifli bir gezi yaptık. Daha önce çevremden duyduğum yorumlar ile katılmaya karar verdim ve asla pişman değilim. Mutlaka çevreme tavsiye edeceğim.

Bu kadar yoğun Türkçe konuşulacağını ve anlaşılacağımı beklemiyordum. Çok mükemmeldi, Makedonya’yı tarihi kültürü ve coğrafyası ile tamamen tanıdım.


Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL
SİYAH FİRAVUNLAR ÜLKESİ SUDAN
KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENİ
KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENİ
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com