İRAN GEZİSİ

OECONOMICA: KRALLAR VE ŞAHLAR ÜLKESİ İRAN


Gezi Ücreti

1.315
( 27.262 )

Tek kişilik oda farkı

275
( 5.701 )
Tarih
27 Mayıs - 04 Haziran 2022
(8 gece 9 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Persepolis antik kenti, bir zamanlar "dünyanın yarısı" olan İsfahan, Şiraz ve Hafız’ın Kabri, Acem Bahçeleri,
başkent Tahran, Yezd’de Zerdüştilerin kutsal ateşi ve Sessizlik Kuleleri, Kaşan’da Fin Bahçesi ve Bozorg Ağa Camisi…
Animizm, Mitraizm, Zerdüştçülük, Manişeizm, Parsilik, Musevilik,Hıristiyanlık,
İslamiyet ve Şiilik mirasıyla dolu dolu İran…

Fiyata Dahil Olanlar

• Toplu gidiş transferi ve tur dahilindeki tüm transferler,
• 4 ve 5 yıldızlı merkezi otellerde 8 gece kahvaltı dahil konaklama,
• 7 akşam yemeği,
• 7 öğle yemeği,
• Çador (İran’da kadınların giydikleri siyah örtü),
• Uzman Türkçe rehberlik hizmeti,
• Tüm müze ve ören yeri girişleri,
• Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
• FEST Travel Hijyen Kiti,
• Zorunlu Paket Tur Sigortası,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi için sizin adınıza yapılacak bağış,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Dış hat uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
• Bilet kesim bedeli,
• Bagaj ücreti,
• Kişisel harcamalar,
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 50),
• Seyahatin İptali Teminatını da içeren yurtdışı seyahat sağlık sigortası,
• Yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
• 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (40 USD),
• 65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (65 USD),
• Dönüş transferi.

Konaklama Bilgileri

• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
• Otellerde genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya (triple) dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Harita

Gezi Programı

Saat 17.00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre Saat 20.50’de TK 884 sefer sayılı uçuşla Şiraz’a hareket. Uçakta geceleme.
Yerel saatle 02.05’te Şiraz’a varış. Otele transfer ve otelde konaklama. Kahvaltının ardından Şiraz şehir gezisi: Şah-ı Çerağ, Nasr-el Mülk Camisi, Narencistan Sarayı, Sadi ve Hafız’ın türbeleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Vekil Camisi ve Vekil Çarşısı gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah erken saatte Persepolis’e hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Persepolis antik kentiyle Nakş-ı Rüstem gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Yezd’e hareket. Yol üzerinde Pers İmparatorluğu’nun kurucusu Kuroş’un mezarının görülmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Dünyanın en eski şehirlerinden kabul edilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Yezd'in mahallelerinde yürüyüş, Mescid-i Cuma, Ateşgede ve Sessizlik Kuleleri gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. İsfahan’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah kahvaltısından sonra Bakran’a hareket. Stuko sanatının başyapıtlarından olan Pir-i Bakran Türbesi gezisi. Ardından İran’ın en önemli Ermeni kilisesi Vank Katedrali ve Güvercin Kulesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra İsfahan şehir gezisi: Selçuklu dönemi şaheseri İsfahan Cuma Camisi ve İsfahan köprüleri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Sabah İsfahan Ateşgedesi’nde başrahiple sohbet. Çehel Sütun Sarayı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki İmam Meydanı (Nakş-ı Cihan Meydanı), Şeyh Lütfullah Mescidi, Şah Abbas Camisi ve Ali Kapu Sarayı gezileri. Nakş-ı Cihan Meydanı’nda İsfahan çarşısı için serbest zaman. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Kaşan’a hareket. Fin Bahçesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Aga Bozorg Camisi, sivil mimarinin en önemli örneklerinden Borucerdi Evi ve Tabatabai Konağı gezileri. Tahran’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Gülistan Sarayı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Seramik ve Cam Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Rıza Abbasi Müzesi gezisi. Havalimanına transfer. Acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre Türk Hava Yolları’na ait TK 871 sefer sayılı uçuşla saat 15.20’de İstanbul’a hareket. Saat 17.15’te varış.

Foto Galeri

Oteller

Sizden Gelenler

Her bölümünden ayrı keyif aldım. Yerel rehber de Mustafa Bey ile birlikte harika uyum gösterdi. İlk kez ekonomik turunuza katıldım ve çok memnun kaldım. Diğer FEST gezilerine göre bir eksiklik hissetmedim.

Transferimiz için kullanılan araçlar çok rahattı. Wi-fi vardı. Kaptan ve muavin çok güler yüzlü ve yardımcılardı bizi nasıl memnun edeceklerini bilemediler neredeyse. Yerel rehberimiz de memnuniyetimiz için canla başla çalıştı kendisinden beklediğimizden fazlasını yaptı. Çok farklı yerlere gittik değişik yemekler yedik. İran’ın tarihi, parkları ve temizliği çok şaşırttı. Bu ülke hakkında çok yanlış düşüncelerim olduğunu farkettim. Rehberimizin de bilgi birikimi ve tecrübesi de eklenince unutulmaz bir gezi oldu. FEST’i imkanı olan herkese tavsiye ediyorum, ayrıca TV programlarınızı da hiç kaçırmam.

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com