MEKSİKA GUATEMALA GEZİSİ

OECONOMICA: MEKSİKA - GUATEMALA GEZİSİ


Gezi Ücreti

4.745
( 57.502 )

Tek kişilik oda farkı

850
( 10.301 )
Tarih
18 Mart - 01 Nisan 2022
(14 gece 15 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Bu geziyi 25 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Orta ve Kuzey Amerika coğrafyasının tarihi şehirleri Cancun, Tulum, Merida, Campeche, Palenque, Flores, Guatemala City, Atitlan, Antigua ve Mexico City

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Mexico City / Cancun - İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve harçları,
 • Bilet kesim bedeli,
 • Yerel havayollarıyla Mexico City – Guatemala City / Guatemala City – Flores arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve harçları,
 • Bilet kesim bedeli,
 • Tüm transferler,
 • 4 yıldızlı otellerde 12 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • 12 öğle ve 10 akşam yemeği,
 • Tüm müze, ulusal park ve ören yeri girişleri,
 • Uzman Türkçe rehberlik ve yerel rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere ve şoförlere bahşiş toplanmıyor),
 • Zorunlu Paket Tur Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi için sizin adınıza yapılacak bağış,
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Vize ve servis bedeli (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız),
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • 2 akşam yemeği,
 • Yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • Seyahat iptali teminatı içeren sigorta.

Harita

Gezi Programı

FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 23.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma.
Saat 02.30’da Türk Hava Yolları’nın TK 181 sefer sayılı uçuşuyla Mexico City’ye hareket. Uçakta geceleme. Yerel saatle 08.15’te Mexico City’eye varış. Otele gidiş ve kahvaltı. Mexico City şehir gezisi: Zocalo Meydanı, Katedral. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ulusal Saray (Diego Rivera’nın duvar resimlerinin bulunduğu Ulusal Saray) ve Güzel Sanatlar Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Kent gezisinin devamı: Ulusal Antropoloji Müzesi, Frida Kahlo Müzesi ve Leon Troçki Müzesi ziyaretleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Teotihuacan’a hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Güneş ve Ay Piramitleri gezileri. Mexico City’ye dönerken Guadalupe Azize Meryem Kilisesi’ni ziyaret. Otelde konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Teotihuacan’a hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Güneş ve Ay Piramitleri gezileri. Mexico City’ye dönerken Guadalupe Azize Meryem Kilisesi’ni ziyaret. Otelde konaklama.
Atitlan Gölü’nde tekneyle gezi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Guatemala City’ye gidiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Havalimanına transfer. Yerel havayoluyla Flores’e gidiş. Kuzey Guatemala’nın en büyük Maya komplekslerinden biri olan Yaxha Ulusal Parkı ve Topoxte adası içindeki içindeki Maya kalıntılarında gezi. Yerel bir lokantada geç öğle yemeği. Tikal’e gidiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Tekneyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Tikal Ulusal Parkı içindeki Maya kalıntılarında gezi. Usumacinta Nehri’nden sınırı geçişinin ardından yerel bir lokantada öğle yemeği. Bonampak gezisi. Palenque’ye gidiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Tropikal ormanların sınırındaki büyüleyici Maya ören yeri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Palenque’nin gezilmesinin ardından bir diğer Dünya Mirası Campeche’ye hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Yürüyerek kısa bir şehir gezisinin ardından otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltıdan sonra Merida’ya hareket ve Yucatan Bölgesi’ndeki Puuc Yolu’nun en önemli iki merkezi Kabah ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Uxmal’da Maya gizeminin izlerini sürme. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Yucatan’ın başkenti Merida’ya varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Merida’da kısa bir şehir gezisinden sonra Izamal Manastırı ziyareti. Maya ve Toltek sentezinin en görkemli örneği UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Chichen Itza gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Cancun’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kahvaltı sonrası Tulum’a hareket. Tulum gezisi. Otelde öğle yemeği. Öğleden sonra serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kumanya şeklinde kahvaltı. Havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 13.40’ta Türk Hava Yolları’nın TK 181 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Uçakta geceleme.
Yerel saatle 09.35’te İstanbul Havalimanı’na varış.

Foto Galeri

Oteller

Sizden Gelenler

Tüm gezi güzeldi. Özellikle kanal gezisi ve müzik çok etkileyiciydi. Meksika'yı hissettik. Rehberimizin de çok iyi bir rehber olduğunu düşünüyorum. Gezi güzel düzenlenmiş, programı iyi hazırlanmış. Ekonomik program olmasına karşın her şey çok güzeldi.

Rehberimiz Sayat Bey, tanıtım toplantısında, kararınız için sizi tebrik ederim, en güzel turlardan birisini yapacağız, dediği zaman, biraz şüphe ile karşılamıştım. Ancak kıtalar arası uçuş hariç, 14 gün boyunca birbirine hiç de yakın olmayan 11 değişik şehirde gecelemek ve buralara ulaşmak için haliyle bayağı bir zamanı yollarda geçirmek pahasına da olsa, gördüğüm birbirinde ilginç yerler, O'nu haklı çıkardı.
Yere batan Mexico City, alışılmıştan farklı piramitler, derin kanyon, duman püsküren volkan, Şaman Hanım ve daha birçokları. Yorucu, ama güzel bir gezi oldu. Yalnız bu yorgunluğu, kıyısına kadar gidip, içimizi çekerek hemen ayrıldığımız Cancun'da, hiç olmazsa bir tam gün kalınsa idi, bayağı atabilirdik. Neyse ki, gezinin son günü, Fest'in jesti, Dr. Selâhattin'in büyük katkıları ile yenilen eğlenceli yılbaşı yemeği, ertesi günü çıkacağımız dönüş yolu için kuvvet toplamamıza vesile oldu. Burada, öksürüklerimle gruba verdiğim rahatsızlık için tekrar özür dilemeyi, bu öksürüğün geçmesi için büyük gayret gösteren Dr. Selâhattin'e teşekkür etmeyi, bu geziye katılmayı düşünenlere de muhakkak gitmelerini tavsiye etmeyi de bir borç bilirim. Rehberimiz Sayat Bey'e ve bu geziyi tertip eden Fest'e çok teşekkürler. Yeni yılınızı sağlık, huzur ve başarı ile geçirmenizi dilerim.
Ünal AYDINER

Guatemala sınırını tekne ile geçmek, şaman ayini, St.Thomas kilisesi, piramitlere tırmanmak, kabile reisinin rehberliği ve genel olarak doğal güzellikler çok etkiledi. Son derece tatmin edici hem eğlendik hem bilgilendik. Bence rehber burada çok önemli. Sayat Bey güler yüzlülüğü ve zarafetinin yanı sıra tek bir dakikamızı bile boş geçirtmedi. Müthiş bilgilendik gezdiğimiz yerleri anladık ve sevdik.

Kanoda yenilen öğlen yemeği ve yanında canlı müzik çok güzeldi. Her şey çok güzeldi, yemek seçimleri de öyle. Araçlar çok rahattı. 
 
 
 
Guatemala en çok ilgimi çeken yerlerden biriydi, renkli ve otantik. 3. Oeconomica gezim ve sorun olan hiçbir şeye rastlamadım. Gezi muhteşemdi. 
Gezi mükemmel. Hem program açısından hem de rehberlik hizmeti açısından üst düzey kaliteliydi. 

Meksika'dan dun donduk. Muhtesem bir seyahatti. 17 gun olmasina , 12 otel degistirmemize ragmen , her yeni gun , bir oncekine gore daha guzel gecti. Sayat Bey superdi , grup cok komik ve uyumluydu. Sizin nezdinizde FEST'e tesekkur ederiz.

Rehberlik ve tanıtım hizmeti çok iyi. Gezimizi çok beğendim. Çok memnunum. Ekonomik ve kaliteli olduğu için tavsiye ederim. 

Satın Al


Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL
SİYAH FİRAVUNLAR ÜLKESİ SUDAN
KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENİ
KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENİ
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com