RUANDA UGANDA SAFARİ GEZİSİ

RUANDA UGANDA GORİL SAFARİSİGEZİ DETAYI

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Bwindi Ulusal Parkı / Çölün yeşil ucu, Afrika’nın İsviçre’si / Nefes kesici bir doğa manzarası ve sonu gelmeyen bir ıssızlığın yanı sıra, safari turizminin önemli noktaları: Ruanda ve Uganda / Vahşi yaşamı barındıran Kraliçe Elizabeth Parkı / Eşsiz doğasıyla Bunyonyi Gölü / Doğu Afrika’nın vazgeçilmezleri, safari turizminin odağı: goriller ve şempanzeler…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Tüm transferler,
 • 1 gece Kigali ve 1 gece Entebbe’de yerel standartlarda 4 yıldızlı otellerde konaklama,
 • 6 gece Ruanda ve Uganda ulusal parklarında lüks kamplarda konaklama,
 • 7 öğle ve 7 akşam yemeği,
 • Bunyoni Gölü’nde ve Kazinga Kanalı’nda tekne gezileri,
 • 4x4 araçlar ile ulaşım (her araçta 5 veya 7 kişi seyahat edecektir ve herkes cam kenarında oturacaktır),
 • Programda belirtilen safariler ve tüm ulusal park girişleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, gezi şoförlerine ve yerel rehberlere bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (¨ 50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Kigali gidiş ve Entebbe - İstanbul dönüş uçuşları biletleri, havalimanı vergi ve harçları,
 • Bilet işlem bedeli,
 • Uçuş bagajı ücreti,
 • Ruanda ve Uganda (100 USD) vize ücretleri,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fiyata dahil olan akşam yemekleri sırasında alınan içecekler,
 • Özel safari vergisi (Ruanda ve Uganda devletleri tarafından talep edilmesi halinde fiyata yansıtılacaktır, şu anda uygulanmamaktadır),
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (85 USD).

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.
 • İlgili otellerde lüks aranmamalıdır. Kalınacak oteller bölgenin koşulları gereği son derece sade olup yalnızca en temel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.  Saat 16.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 19.35’te Türk Hava Yolları’na ait TK 612 sefer sayılı uçuşla Kigali’ye hareket. 
Yerel saatle 01.15’te Kigali’ye varış. Kigali Havalimanı’nda karşılama ve otele transfer. Otele yerleşme. Kahvaltının ardından Kigali şehir gezisi: sanat galerileri, Ntarama Kilisesi ve Ruanda Soykırım Müzesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Volkanlar Ulusal Parkı’na hareket. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Volkanlar Ulusal Parkı’nda Altın Maymunlar’ı gözlemleme. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Bwindi Ulusal Parkı’na hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Uganda sınırından geçerek Bwindi Ulusal Parkı’na varış. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Bwindi Ulusal Parkı’nda goril safarisi. Kumanya şeklinde öğle yemeği. Kampa hareket. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Bunyonyi Gölü’ne hareket. Kampta öğle yemeği. Bunyonyi Gölü’nde tekne gezisi. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Uganda’nın en çok ziyaret edilen safari alanı olan Kraliçe Elizabeth Parkı’na hareket. Ishasha bölgesinde ağaca tırmanan aslanların ve diğer vahşi hayvanların doğal yaşamlarını yakından gözlemleme fırsatı. Kampta öğle yemeği. Öğleden sonra Afrika’nın en etkileyici deneyimlerinden birisi olan Edward ve George göllerinin arasındaki doğal Kazinga Kanalı’nda tekne gezisi ve birçok vahşi hayvan türünü gözlemleme fırsatı. Parkta 4x4’lerle safari. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Kibale’ye doğru hereket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Kibale Ulusal Parkı’na varış. Ulusal parkta şempanzelerin izini sürme. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Uganda’nın başkenti Kampala’ya hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kampala şehir gezisi: El sanatları pazarı, Gadaffi Camii. Entebbe’ye hareket. Otelde akşam yemeği ve havaalanına transfere kadar odalarda dinlenme zamanı.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre Türk Hava Yolları’na ait TK 612 sefer sayılı uçuşla saat 04.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saatle 11.30’da varış.


Goril safarisi çok etkileyiciydi, yağmur safari koşullarını biraz zorlaştırdı ıslandık ama keyifliydi. FESt Travel’ı tavsiye ediyorum, programını aynen uyguluyor, sözünde duran bir acente.

Zorlu bir geziyi sıkıntısız tamamladık. Yeni gezimizde görüşmek dileğiyle. Teşekkür ederiz. Goril şempanze safarileri çok güzeldi. 
Her şey çok iyi programlanmıştı. Tekrar çok teşekkür ederim. 10 yıldır FEST'le seyahat ediyorum. Çok tavsiye ediyorum. Gerek çalışanlar, gerek rehberler çok ilgili ve alakalı. Sorunlar en kısa zamanda çözülüyor. Safari bölümünden aldığım keyif anlatılamaz. 
Geziyi bütünüyle beğendim. Enerji doluydu. Şempanze, goril yürüyüşleri ve diğer safariler. "Uganda Afrika'nın İncisi" beni çok etkiledi. Ruanda ve Uganda'yı gezmek politik hafızamızı tazeledi. Güven duyuyuorum FEST'e. Rehberleriniz çok özel. 
Şempanze turu ve sonrasındaki otel çok güzeldi. Rehberimiz çok tatlı ve bunun yanında sorumluluk sahibiydi. 

Gezi Ücreti

4.995
( 37.860 )

Tek kişilik oda farkı

875
( 6.632 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
17 - 25 Temmuz 2021
(8 gece 9 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.