TEKNEYLE RUSYA GEZİSİ

TEKNEYLE VOLGA NEHRİGEZİ DETAYI

Moskova, Ugliç, Yroslavl,Goritsy, Kiji, Svirstroy, St. Petersburg …

Tekneyle bir “Rusya Kültürü” okuma gezisi / UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 5 yer: Moskova’da Kremlin ile Kızıl Meydan, Novodeviçiy Manastırı, Yaroslavl’da tarihi kent merkezi, 17. yüzyıldan kalma ahşap kiliseleri ve yel değirmeniyle Kiji Adası, tarihi St.Peterburg kent merkezi / Tekne gezisi boyunca Rus kültürü ve tarihini yakından tanımamızı sağlayacak seminerler ve atölyeler / Volga Nehri’nde seyir, barajlar, göller, kanallar, havuzlar

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • 5 yıldızlı otellerde 6 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • MS Volga Dream teknesinde Gold sınıfta 6 gece tam pansiyon konaklama,
 • Liman vergileri,
 • Teknede alınacak 5 öğle yemeği, 6 akşam yemeği ve bu öğünler esnasında su ve şarap ikramı,
 • Tekne gezisi dışındaki günlerde alınacak 1 öğle yemeği,
 • Teknede sıcak içecek ikramı,
 • Tüm transferler,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Gezi boyunca kulaklıkla anlatım hizmeti,
 • Teknede düzenlenecek konferanslar, seminerler ve atölyeler,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (Otel görevlileri, tekne mürettebatı, şoförler ve gezi liderine bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Moskova / St.Petersburg - İstanbul uçak bileti, dış hat havalimanı vergileri ve bilet kesim bedeli,
 • Vize ücreti,
 • 65 üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (145 Euro),
 • 7 öğle yemeği, 6 akşam yemeği,
 • Kişisel harcamalar,
 • Uçak bagajı ücreti,
 • Dahil olan hizmetlerde yazmayan tüm servisler.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • Gezimiz MS Volga Dream teknesinin Ana Güvertesinde (Main Deck) yer alan Superior Stateroom kabini üzerinden fiyatlandırılmıştır (4 adet). Bu kabin tipinde sadece tek kişilik ya da iki ayrı yatak kullanacak şekilde iki kişilik konaklama imkanı vardır. Aynı yatağı kullanacak şekilde iki kişilik konaklama yapmak için bir üst kategori kabin olarak Gezinti Güvertesinde (Promenade Deck) yer alan Deluxe Stateroom kabin bulunmaktadır (4 adet). Bir üst kategori olarak sunabileceğimiz Güneş Güvertesinde (Sun Deck) yer alan Deluxe Staterooms kabinler mevcuttur (2 adet). Bu kabin tipinde de sadece tek kişilik ya da iki ayrı yatak kullanacak şekilde iki kişilik konaklama imkanı vardır. Üst kategori kabinlerde konaklamak isteyen misafirlerimiz, fiyat farkı için satış departmanımıza danışabilirler.
 • İki kişilik kabinde / odada kalmak isteyip “iki kişilik kabinde / odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına 23 Ekim 2020 tarihine kadar bir kabin / oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “çift kişilik kabin” ücretini ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.FEST Travel’in önerdiği uçuş detaylarına göre saat  08.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 11.05’te TK 417 sefer sayılı uçakla Moskova’ya hareket. Yerel saatle 13.55’te varış. Otele transfer ve otelde konaklama.
Moskova şehir gezisi: Tverskaya Caddesi, Lubyanka Meydanı, Kremlin, Kurtarcı İsa Katedrali gezileri. Şair Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Novodeviçiy Mezarlığı gezisi. Otelde konaklama. 
Moskova şehir gezisi: UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Kremlin: Katedral Meydanı, Hazine Müzesi gezileri. Sovyetler döneminde Uluslararası Devlet Mağazası olarak bilinen ve günümüzde Moskova’nın en büyük alışveriş merkezi olan GUM.  Otelde konaklama.
Dünyanın en zengin, en önemli Rus sanatı müzesi Tretyakov Galerisi gezisi. Moskova metrosu gezisi. Volga (İdil) Nehri’nde gerçekleşecek olan gezide konaklayacağımız tekneye transfer. Tekne kaptanı tarafından  karşılama seremonisi. Teknede akşam yemeği ve konaklama.
Tarihi ticaret kenti Ugliç gezisi: 1591 yılında Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü yere inşa edilen Yeniden Diriliş Katedrali gezisi. Vaftizci Yahya Kilisesi’nde büyüleyici kilise korosu konseri. Teknede öğle yemeği. Volga Nehri’nde teknenin seyri esnasında geleneksel kıyafetlerle Rus çayı ikramı ve “Rus Mutfağı” atöylesi. Teknede akşam yemeği ve konaklama.
Volga’nın ilk limanı ve Rusya’nın en eski şehirlerinden biri olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Yaroslavl tarihi şehir merkezi gezisi. Büyüleyici mozaikleriyle İlyas Peygamber Kilisesi ziyareti. Aziz Kurtarıcı Manastırı evleri. Teknede öğle yemeği. Volga Nehri’nde teknenin seyri. Teknede akşam yemeği ve konaklama.
Dünyanın en iyileri arasında sayılan Rus ikonalarına ev sahipliği yapan Kirillo-Belozerski Manastırı ziyareti. Teknede öğle yemeği. Volga Nehri’nde teknenin seyri. Teknede akşam yemeği ve konaklama.
58 nehrin beslediği Onega Gölü’ndeki 1,369 adadan birisi olan Kiji Adası ziyareti. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ahşap evler, yel değirmeni ve inşasında tek bir çivinin dahi kullanılmadığı Başkalaşım Kilisesi. Teknede öğle yemeği. Ünlü Rus besteciler Çaykovski ve Rakhmaninov’un eserlerinin icra edileceği piyano dinletisi. Volga Nehri’nde teknenin seyri. Teknede akşam yemeği ve konaklama.
Svirstroy’da bir köy evini ziyaret ederek geleneksel çay, reçel ve pirozhki adını verdikleri kek tadımı. Yerel halkla sohbet ederek Rus kültürü ve geleneklerini yakından tanıma fırsatı. Çevre kasaba gezileri: İkinci Dünya Savaşı Anıtı, ilkokul ziyareti. Teknede öğle yemeği. Volga Nehri’nde teknenin seyri. Teknede akşam yemeği ve konaklama.
St.Petersburg’a varışın ardından tekneden iniş ve tekne gezisinin sonu. St.Petersburg şehir gezisi: Petro ve Pavel Kalesi, Romanov Kraliyet Ailesi mezar ziyaretleri. Mağazaları, restoranları ve müzeleriyle Nevski Bulvarı. Aziz İzak Katedrali ve Saçılmış Kanlar Kilisesi’nde fotoğraf molaları. Otelde konaklama.
320 odada yaklaşık 3 milyon değerli sanat eserinin sergilendiği Ermitaj Müzesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. St.Petersburg dışındaki Peterhof Sarayı’nın parklarıyla çeşmeleri gezileri. Otelde konaklama.
St.Petersburg şehrinde serbest zaman. Öğleden sonra büyüleyici bahçeleri ve özel dekore edilmiş kehribar odasıyla Katerina Sarayı gezisi. Otelde konaklama.
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. FEST Travel’in önerdiği uçuş detaylarına göre saat 15.15’te TK 402 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 18.45’te  varış.


Rehberimizin verdiği seminerler, gittiğimiz şehirlerdeki küçük konser ve gösteriler, grup uyumu ve güzergahın kendisinden çok memnun kaldım.


Gezi Ücreti

4.950
( 43.729 )

Tek kişilik oda farkı

2.950
( 26.061 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
21 Ağustos - 02 Eylül 2021
(12 gece 13 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.