TREN İLE BALKANLAR GEZİSİ

FARUK PEKİN İLE ŞARK EKSPRESİ


Gezi Ücreti

15.995
( 267.380 )

Tek kişilik oda farkı

7.500
( 125.374 )
Tarih
29 Nisan - 08 Mayıs 2023
(9 gece 10 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Duş ve tuvaletin içinde olduğu lüks kompartımanlı trenle Simplon-Orient-Ekspres’in doğu bölümü / Golden Eagle Tuna Ekspresi ile kültür, sanat ve mimari hazinelerin eşsiz karışımını içinize çekeceğiniz bir yavaş seyahat / Turkuaz kıyılar, eşsiz manzaralar boyunca dolambaçlı yollarda geçen çok özel bir tren yolculuğu / Agatha Christie ve “Şark Ekspresi’nde Cinayet” / 11 gün boyunca sekiz ülkeyi kapsayan Balkan macerası /  Güney Avrupa'nın eklektik kültürleri / Yakın ve eski tarihin dokunaklı çatışmalarının silinmez damgasının hâlâ yaşadığı Saraybosna ve Mostar /  Yedi Tepeler Şehri olarak bilinen 200'den fazla arkeolojik alanıyla Avrupa'nın en eski şehirlerinden biri olan Filibe / UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 4 yer: Venedik Tarihi Şehri, Jože Plečnik'in Ljubljana'daki çalışmaları – İnsan Merkezli Kentsel Tasarım, Mostar Taş Köprüsü ve Dubrovnik Eski şehir Merkezi / Dünyanın en çok izlenen dizilerinden “Game of Thrones” dizisinin çekildiği yerler… Tarih, arkeoloji, edebiyat, kültür, sanat…

Fiyata Dahil Olanlar

 • İki gece Venedik’te 4 yıldızlı bir otelde konaklama,
 • İlk gün Venedik’te resepsiyon yemeği,
 • Trende Delüks Sınıf (Deluxe Class) kompartımanlarda (duş ve tuvalet kompartıman içinde) 6 gece konaklama (üst kategori kompartımanlar için satış sorumlusundan bilgi alabilirsiniz),  
 • Bir gece Dubrovnik’teki Pucic Saray Otel’de konaklama,
 • Trende Venedik - İstanbul arasındaki (Dubrovnik hariç) tüm açık büfe kahvaltı, seçmeli menülü öğle ve akşam yemekleri (tren gezisi boyunca yemekler hem trende hem de dışarıdaki lokantalarda alınacaktır. Tren akışına göre programda belirtilen bu yemeklerin yerleri değişebilir),
 • 30 Nisan öğle ve akşam yemekleri,
 • Yemeklerde sunulacak sınırsız su, meşrubat, votka ve yabancı marka şaraplar,
 • Trende 24 saat çay, kahve ve maden suyu servisi,
 • Trende 24 saat kabin hizmet servisleri,
 • Gezi esnasındaki tüm transferler (havalimanı - otel - tren / tren - otel - havalimanı),
 • Özel otobüslerle ulaşım ve geziler,
 • Trendeki seminerler ve canlı müzik dinletileri,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Özel gösteriler, tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • 24 saat özel doktor hizmeti,
 • 70 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (İptali Teminatı maksimum 7.500 Euro’ya kadar olup % 10 muafiyet vardır),
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • Tüm bahşişler,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Dış Hat uçuşlar ve İstanbul - Venedik arası uçuş,
 • Vize bedeli ve servis ücretleri (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız)
 • 70 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (ek 200 USD)
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik kompartımanda kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik kompartıman” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
 • Üç kişilik kompartıman yoktur.

Gezi Programı

Saat 04.00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş ayrıntılarına göre saat 06.55’te TK 1867 sefer sayılı uçuş ile Venedik’e hareket. Yerel saat ile 08.25’de varış. Havalimanında karşılanma ve şehre transfer. Accademia Galerisi ve Guggenheim Müzesi gezileri. Öğleden sonra özel tekneyle renkli evleriyle tanınmış Burano ve cam atölyeleriyle ünlü Murano gezileri. Yerel bir lokantada karşılama resepsiyonu ve akşam yemeği. Otelde konaklama.
Tüm gün yürüyüşlü gezi: San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası ve Rialto Yerel Pazarı. Öğle yemeğinden sonra serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Otelden tekneyle doğrudan Büyük Kanal üzerindeki Santa Lucia istasyonuna transfer. Trene yerleşme. Öğleden sonra özel trenimiz ile Santa Lucia istasyonundan Venedik Lagünü üzerinden liman kenti Trieste'ye hareket. Ana şehir meydanı olan geniş Piazza Unita d'Italia'ya varış ve 13. yüzyıla kadar uzanan bir ortaçağ kompleksinin etrafına inşa edilmiş ünlü San Giusto Kilisesi gezisi. Trende öğle, akşam yemeği ve konaklama.
Sabah şehir gezisi: Preseren Meydanı, Üç Köprü, Dragon Köprüsü ve Plecnik Pazarı. Öğleden sonra, Postojna Mağarası'na ulaşıyoruz. Mağaranın derinliklerine giden bir yeraltı trenine binip muhteşem salonlar, sayısız mağara oluşumu ve gizemli hayvanlar ağı gezileri. Trende öğle, akşam yemeği ve konaklama.
Sabah erkenden Doğu ve Batı kültürünün ilgi çekici bir karışımı olan Bosna'nın başkenti Saraybosna'ya varış.  Savaşın yıktığı binalar, Saraybosna Havalimanı'nın altındaki Tünel Müzesi'ne özel bir ziyaret. Hafif bir öğle yemeğinin ardından, bu öğleden sonra, birçok medeniyetin, kültürün ve üç dinin kavşak noktası olan tarihi Mostar şehrine doğru otobüs ile transfer. Kasabanın Hristiyan ve Müslüman bölgelerini birbirine bağlayan ünlü taş kemer köprüsü, Türk evi ve Camisi ziyaretiyle birlikte dar, çarşı sokaklarında yürüyüşlü gezi. Otobüsle (~130 km) Dubrovnik'e hareket ve otelde akşam yemeği konaklama.
Dünyanın en eski eczanelerinden Eski Liman, St Laurence Kalesi ve Rektörlük Sarayı ile Fransisken Manastırı'nı ziyaret etmek için Ploce Kapısın’dan şehri giriş. Game of Thrones dizisinin sahnelerinin çekildiği yerleri görme imkânı. Čapljina'daki trene hareket. Trende akşam yemeği konaklama.
Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a (eski Yugoslavya başkenti) varış. Tuna ve Sava Nehirlerinin stratejik buluşma noktasında yer alan bu gerçekten kozmopolit şehir gezisi: “Çiçekler Evi” - Josip Tito Mozelesi, Belediye Binası, Cumhuriyet Meydanı ve Knez Mihajlova Caddesi'nin yanı sıra 'Varoş' Kapısı ve güçlü Kalemegdan Kalesi. Trende öğle, akşam yemeği ve konaklama.
Sabah Osmanlı etkilerinin hâlâ güçlü olduğu Üsküp'e varış. Küçük dükkânların ve iç mekânları seramik kaplı camilerin bulunduğu Eski Kent'in dar sokaklarında ve 15. yüzyıldan kalma Taş Köprü’de yürüyüş. Makedonya üzerinden Selanik’e hareket ve gezi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Trende konaklama.
Beyaz Kule, Roma duvarının bölümleri gezileri. Sofya'ya varış ve yürüyüşlü şehir gezisi: Alexander Nevski ve Aziz George Rotunda Kiliseleri, Banyabaşı Camii. Filibe'ye giderken trende öğle yemeği. Filibe gezisi: antik tiyatrolar, ortaçağ duvarları ve Osmanlı hamamları da dahil olmak üzere büyüleyici Eski Kent. Trende akşam yemeği konaklama.
Sabah İstanbul'a varış. Kahvaltıdan sonra Sirkeci Garı’nda trenden ayrılış.

Satın Al


Önerdiklerimiz

YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
SÜLEYMANİYE - VEFA - ZEYREK
FENER - BALAT TURU
KADIKÖY GECE TURU
FENER - BALAT TURU
BOĞAZİÇİ YALILARI
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com