ERZURUM - KARS GEZİSİ

BAHARDA ERZURUM - KARS


Gezi Ücreti

22.500

Tek kişilik oda farkı

2.880
Tarih
09 - 12 Mayıs 2024
(3 gece 4 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
UNESCO Dünya Mirası Listesi
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne 2016’da giren ortaçağın görkemli yerleşimlerden Ani ve bu kadim yerleşimin tüm bilinmeyen ve gidilmeyen güzelliklerinin keşfi / Selçuklu mimarisinin eşsiz taş işçiliğini ve estetik algılayışını gözler önüne seren Erzurum Çifte Minareli Medrese ve Yakutiye Medresesi / Anadolu’daki anıt mezarların en güzel örneklerinden Üç Kümbetler / Oltu taşının merkezi, Osmanlı mimarisinin en özel kervansaray örneklerinden Taşhan  Türkiye’den / Rus işgali döneminden kalma taş binalar ve Kars Kalesi / Her mevsim ayrı güzelliği olan Çıldır Gölü / Kura Nehri üzerine konuşlanmış gizemli Şeytan Kalesi /  Şifalı otlarıyla, mis kokulu yayla balıyla, çeşit çeşit enfes peyniriyle Malakanlardan Terekemelere Boğatepe Köyü ve Türkiye’nin ilk peynir müzesi Zavot Eko Müze / Kars mutfağı ile tanışma ve özel “kaz ziyafeti”…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Kars’ta yerel otelde 3 gece konaklama,
 • Yerel lokantalarda 3 öğle yemeği,
 • 2 yöresel akşam yemeği,
 • Yerel lokantada kaz ziyafeti,
 • Kars Kafkas halk dansları gösterisi,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Erzurum arası gidiş, Kars - İstanbul arası dönüş uçak bileti,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.
 • İlgili otellerde lüks aranmamalıdır. Kalınacak oteller bölgenin şartları gereği son derece sade olup yalnızca en temel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Ani Harabeleri'ni görmeyi çok sevdim. Boğatepe ve şehirdeki köpekleri de çok sevdim. Tilki görmek de çok güzeldi. Daha önce kültürel anlamda bu denli zengin olduğunu bilmediğim bu bölge hakkında sosyal, tarihi, coğrafi anlamda çok aydınlandım. Hayran kaldım. Çok profesyonel bir tur ekibiydi. Çok memnun kaldım. 
Ani Harabeleri çok güzeldi. Çok güzel bir gezi oldu. Son yıllarda keyif aldığım gezilerden biri. Kültür gezilerinde birinci firma. Güvenilir programlama, zamanlama, her şeyin ayrıntılarıyla düşünülmesi en önemli özelliklerinden. Yemekler de çok güzeldi. 
Harikaydı, tek kelime ile teşekkür ederiz. Özellikle grubumuzla da çok iyi anlaştık. 
Geziyi çok beğendim, beklentimin üstünde ve her anlamda doyurucu bir geziydi. Kaliteli kültür hizmeti almayı tercih ediyorum ve bu yüzden tavsiye ederim. 
Rehberimiz ve grubumuz çok uyumlu. Birlikte bu gezi çok verimliydi. Otelimiz de çok özenliydi. Çıldır Gölü ve Kars şehir gezileri çok güzeldi.
Harika bir geziydi. Özellikle rehberimizin tarih bilgisi ve olaylara hakimiyeti, pratik zekasıyla yaklaşımı harikaydı.
Güzel ve öğretici bir geziydi. FEST standartlarına uygundu. Yöre şartlarına göre en iyisi planlanmıştı. FEST'ten başka acente tanımam. Herkese tavsiye ederim. Bilgi, tecrübe, ilgi ve ciddiyet. Güzergah ve etkinlikler çok iyi düşünülmüştü. Zamanlama benim için çok uygundu. Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü çok güzeldi. 
Gezinin tümünden memnun kaldım. Beklentimi karşıladı. Güzel planlanmıştı. FEST'le ilk seyahatim. Diğer tur firmalarından farklılıkları mevcut. Kar amaçlı değil müşteri odaklı bir politikası var. 
Gezinin her bölümünden memnun kaldık. Bütünüyle tatmin ediciydi. Eksiksiz, çok başarılı ve rehberimizin özverili ve dikkatli organizasyonuyla unutulmaz bir gezi oldu. Her şeyin düşünülüyor ve iyi organize ediliyor olması nedeniyle tavsiye ederim. 
Rehberimiz kişilik olarak ve bilgi birikimi olarak kesinlikle harika bir kişiydi. Seçilen güzergahlar ve ayrılan süre yeterliydi. Her şey oldukça profesyonel düşünülmüş. 

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Gemi Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için [email protected] adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: [email protected]