KÖŞE BUCAK HALİÇ GEZİSİ

FENER - BALAT TURU


Gezi Ücreti

515
Tarih
23 Nisan 2023 Saat:09:30
(Günübirlik)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Bu geziyi 36 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi, Kantemir Evi, Fener Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Patrikhane ve Aya Yorgi Kilisesi, Sveti Stefan (Bulgar Ortodoks Kilisesi), Balat İoannis Prodromos Kilisesi (Tur-ı Sina Manastırı), Balat, Surp Hıreşdagabed Ermeni Kilisesi, Ayvansaray, Vlaherna Ayazma ve Kilisesi, ilginç Yahudi, Rum ve Ermeni yapıları, surlar, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusu… (Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.)

Öğle yemeği fiyatımıza dahil değildir. Misafirlerimize serbest zaman verilecektir.

Gezimiz yürüyerek gerçekleştirilecektir.

  *Gezimizin bitiş saati aşağı yukarı 16.00-16.30 suları olarak planlanmaktadır.

Video

Foto Galeri

Katılım Koşulları

 • Günlük gezi fiyatlarına; FEST Travel uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım  dahildir. Her gezi güzergâhındaki şartlara göre dahil olan veya olmayan hizmetler için, rezervasyon sırasında ayrıca bilgi alınız.
 • Sosyal mesafeyi korumak adına tüm gezilerimizde rehberimizin anlatımlarını rahatlıkla dinleyebileceği cihazlar, misafirler için temin edilecektir.
 • Müze giriş ücretlerinde Kültür Bakanlığınca belirlenmiş fiyat değişiklikleri gezi katılımcılarına yansıtılmaktadır.Rezervasyonların kesinleşebilmesi için katılımcıların TC Kimlik numaralarını veya şirket fatura bilgilerini satış temsilcisine bildirmeleri ve gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir. Rezervasyonu tamamlanan katılımcılar Gezi Satış ve Uygulama Koşullarını kabul etmiş sayılırlar.
 • Bir gezgin birden çok kişi için rezervasyon yaptırırsa hepsi adına tek kalemde ödeme yapabilir. Ancak diğer katılımcıların tam isimlerini ve TC Kimlik numaralarını bildirmekle yükümlüdür.
 • Adım Adım İstanbul geziler için, geziden üç gün öncesine kadar olan iptallerde bakiye iadesi yahut başka geziye aktarımı mümkündür. Bir gün öncesinde saat (12:00) sonra gelen iptallerde iade yahut bir başka geziye aktarım söz konusu olmaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların yurtiç[email protected] adresine e-posta olarak ya da 0530 952 81 47 numaralı telefona detayları kısa mesaj ile bildirmeleri gerekmektedir.
 • Günlük gezilerimiz,  en az 10  kişi ile gerçekleştirilmek üzere planlanmıştır. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda FEST Travel gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç iki gün önce 12.00’a kadar yazılı olarak yapılmaktadır.
 • FEST Travel doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.
 • Gezi fiyatına dahil olan ancak gezginlerimizin kendi tercihleri doğrultusunda kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.
 • Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.
 • Lütfen, rezervasyon yaptırıp kesin konfirme almadan bankaya para yatırmayınız. Konfirme alınmadan yapılan ödemelerin iade işlemlerinde oluşabilecek banka/kredi kart masrafları gezginlere aittir. Online ödemeniz olduysa da akabinde satış sorumlusu ile iletişime geçiniz.
 • Günübirlik geziler ve Adım Adım İstanbul® gezilerinde rezervasyon talebinin FEST Travel tarafından kabulünden itibaren ödemelerin aynı gün içerisinde yapılması gereklidir. Opsiyon talebiniz olması halinde satış sorumlusu ile görüşme gerçekleştiriniz.
 • Belirlenen son ödeme tarihinde ödemesi yapılmayan rezervasyonlar bir kez daha hatırlatma yapılmaksızın, herhangi bir özel ayrım yapılmadan iptal edilecektir.
 • Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve tarihini yazdırmayı lütfen unutmayınız.
 • İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü veya şal bulundurmasını rica ediyoruz.
 • Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.
 • Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.
 • Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Devam eden Covid-19 süreci nedeniyle, araçlarımızda her sıraya bir gezginimiz oturacak şekilde planlama yapılacak olup, araç kapasitesinin yarısı kadar katılımcı alınacaktır. Gezi boyunca yer değişikliği olmadan aynı koltukları kullanmanızı rica ederiz. Ulaştırma Bakanlığı’ndan gelecek yönergeler ve FEST Travel güvenli seyahat kuralları gereği hassasiyetinizi rica ediyoruz. Detaylı prosedürlerimizi incelemek için: https://www.festtravel.com/covid-19-hakkinda-bilgilendirme 
 • Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.
 • Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.
 • Gezilerimizde kullanılan araçların önünde her zaman FEST Travel levhası bulunmaktadır.
 • Gezi sırasında yerel gezi liderlerine, gezi görevlilerine ve şoförlere bahşiş toplanmıyor. Ödediğiniz tutara bu hizmetler dahildir.
 • Grup ile gezi yapma elbette bazı sorumlulukları, özellikle karşılıklı saygı ve hoşgörüyü gerektiriyor. Sigara içme, fotoğraf çekme, koruyucu maskenizi çıkarmama, tutunduğunuz noktalar olması halinde hijyenik mendil yahut antiseptik jel kullanma, açık alanda öksürmeme vb.  bu çerçeve içinde yaklaşmamız gerekli.
 • Karşılıklı saygı içinde fotoğraf çekenlere engel olunmamasını, fotoğraf çekenlerin de fotoğraf çekmeyenleri rahatsız etmemesini diliyoruz.
 • Gezi Liderlerini tanımak için bakınız www.festtravel.com/tr/gezi-liderleri
 • Bu koşullar FEST’in festtravel.com adlı web sayfasında aşağıdaki linkte gezginlerin incelemesine açıktır.
 • www.festtravel.com/adim-adim-istanbul-gezileri-satis-ve-uygulama-kosullari 

Sizden Gelenler

7 Haziran, Fener-Balat-Ayvansaray gezisini Faruk Pekin bey ile yaptık. Her yerin kendine özgü özellikleri, mitolojisi, sosyolojik özellikleri ve her şeyiyle müthiş anlatımı son derece etkileyiciydi. Çok teşekkür ederim. Turdan çok memnun kaldım.
Rehberimizin derin yorumu ile çok doyurucu bir gezi oldu.. Yoğundu ama güzeldi. Öğle yemeği de harikaydı.

Merhaba, 10 Eylül'deki Haliç - Fener - Balat - Ayvansaray gezinizden çok memnun kaldım. Bu benim sizinle yaptığım ikinci gezim. (Birincisi Çarşılar ve Hanlardı.) Rehberimizden, her iki yardımcısının özverili bir şekilde çalışmasından, satış sorumlumuzdan çok memnunum. Benim size naçizane önerim kalitenizin devam etmesi dileğidir. Kesinlikle diğer acentalardan farklısınız. Ayrıca bu gezilerin bana kattığı çok şey oldu. Yeni bir sokağı, mekanı, semti keşfederken, öğrenirken; kültürel, tarihsel, mimarisini birebir yaşayarak, kurguluyarak gezmek büyük zenginlik. İtiraf ediyorum ki ben İstanbul'u yeterince tanımıyormuşum. Bundan başka gelecek zamanda doğa gezilerinize de katlmayı düşünüyorum. En içten dileklerimle başarılar, esenlikler diliyorum. Saygı ve sevgilerimle...

 

Harika bir geziydi. Metin Bey bütün kutsal mekanların hikayesini eğlenceli bir şekilde anlattı. Geçtiğimiz sokaklar ve yemek molası verdiğimiz restoran çok güzeldi. Bu geziyi herkese tavsiye ediyorum.
29 Ekim günü katıldığımız Köşe Bucak Haliç gezisinden çok memnun kaldım.Başta rehberimiz Derya Hanım olmak üzere, Serhan Bey ve emeği geçen tüm Fest Travel ekibine teşekkür ediyorum. Bu kaliteden ödün vermeden, gelecekteki gezilerde de böyle viya diyorum.

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Gemi Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için [email protected] adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: [email protected]