POLONYA GEZİSİ

OECONOMICA: POLONYA’DA TARİH VE SANAT


Gezi Ücreti

1.895
( 19.779 )

Tek kişilik oda farkı

325
( 3.392 )
Tarih
24 - 31 Ekim 2020
(7 gece 8 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki altı yer: Eski Varşova, Birçok tarihi olaya tanıklık eden ve “Polonya’nın kalbi” olarak bilinen Krakov, Dünyanın en eski tuz madenlerinden Wieliczka, Nazi Almanyası tarafından II. Dünya Savaşı döneminde yapılan en büyük Nazi kampı Auschwitz, Dünyanın en geniş kalesi Malbork, Kopernik’in doğduğu ortaçağ kenti Torun / Romantik dönem bestecilerinden Chopin / Polonya Kültürü…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Belirtilen şehirlerde 1 gece 3 yıldızlı, 6 gece 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Gidiş transferi ve gezi dahilindeki transferler transferler,
 • Gdansk – Krakov / Krakov - Varşova arası ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve uzman Türkçe rehberlik hizmeti,
 • 4 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze girişleri,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Zorunlu Paket Tur Sigortası,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul – Varşova – İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
 • Bilet kesim bedeli,
 • Bagaj ücreti,
 • 7 öğle yemeği ve 3 akşam yemeği,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (45 EUR),
 • 65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (80 EUR),
 • Vize ücreti ve servis bedeli (şu anda 150 Euro olup artış olması halinde yansıtılacaktır).
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • Dönüş transferi.

Harita

Gezi Programı

Saat 05.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 07.20’de Türk Hava Yolları’nın TK 1265 sefer sayılı uçuşuyla Varşova’ya hareket. Yerel saatle 08.50’de varış. Varşova şehir gezisi: Eski kent merkezi, Kraliyet Sarayı, Kral Yolu, Lazienki Parkı, Vilanov Sarayı ve eski Yahudi gettosu. Chopin konser dinletisi. Otelde konaklama.
Kopernik’in doğduğu ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ortaçağ kenti Torun’a gidiş. Yol üzerinde Zelazova Vola gezisi: Chopin’in doğduğu ev, Nieborov Sarayı ve Arkadia Romantik Parkı. Otelde akşam yemeği ve otelde konaklama.
Sabah erken saatlerde Torun Kent gezisi: Katedral, ortaçağ kiliseleri, sokaklar, binalar… Gdansk’ın yakın çevresinde geziler: Gdynia, Sopot ve Oliva. Oliva Katedrali’ni ziyaret. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Malbork’a hareket. Töton Şövalyeleri’nin en büyük ortaçağ kalesi olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Malbork Kalesi gezisi. Gdansk’a dönüş ve eski şehir gezisi. Havalimanına transfer. Saat 18.50’de LOT Hava Yolları’nın LO 3501 sefer sayılı uçuşuyla Krakov’a hareket. Yerel saatle 20.10’da varış. Otelde konaklama. 
Sabah UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Auschwitz ve Birkenau müzeleri gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Sabah Pieskowa Skala Kalesi gezisi. Öğleden sonra derinliği 200 metreye ulaşan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Wieliczka Tuz Madeni gezisi (tuzdan heykeller ve şapeller). Yerel bir lokantada yöresel danslar eşliğinde akşam yemeği. Otelde konaklama.
Krakov’un tarihi bölgesi Kazimierz gezisi. Öğleden sonra Wawel Tepesi, Kraliyet Sarayı, Wawel Katedrali, Mariacki Kilisesi, Pazar Meydanı ve gotik kiliseleri ziyaret. Saat 21.05’te LOT Hava Yolları’nın LO 3922 sefer sayılı uçuşuyla Varşova’ya hareket. Yerel saatle 22.00’de Varşova’ya varış. Otelde konaklama.
Havalimanına transfer. Acentemiz tarafından önerilen uçuş detaylarına göre yerel saatle 09.50’de Türk Havayolları TK 1266 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 14.25’te varış.

Foto Galeri

Oteller

Copernicus Toruń Hotel
veya benzeri
Polonya
Torun
Yerel
Golden Tulip Krakow City Center
veya benzeri
Polonya
Kraków
Yerel
Mercure Gdansk Stare Miasto
veya benzeri
Polonya
Gdańsk
Yerel

Sizden Gelenler

FEST Travel harika ülkeler seçiyor ve çok iyi program yapıyor. Rehberlerin işlerinde usta olduklarını gezi boyunca görüyorsun. Bilgi, nezaket, saygı, anlayış ve de sabır. Yalnız seyahat etmeye FEST sayesinde alıştım. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum. En kısa zamanda başka turda görüşmek dileğiyle. Sevgiler
Kendimi çok şanslı buluyorum. Hemen her gezide, çok iyi, anlayışlı, uyumlu kişilerle karşılaşıyorum. Güzel ve özenle seçilmiş yerleri geziyoruz. En çok sevdiğim şey benim yerime düşünmüş olmaları. Ayrı bir rahatlık. 

Kaliteden ödün vermeden başarı ile tamamlanan bir gezi oldu. Rehberimizin deneyimi ve bilgi olarak bizlere katkısı gözle görülür biçimde hissedildi. Genel olarak ortak yemekler biraz arttırılabilir serbest yemeklerde birazcık vakit kaybımız oldu yer yer.

Düzenleme, program ve bilgi aktarımı gayet iyi olduğu ve işini ciddi bir şekilde yaptığı için artık kendimizi aile gibi hissediyoruz. 
Gezi iyi planlanmış. Dengeli yürüyüş programı hazırlanmış. Gördüğümüz yerler de ilgi çekiciydi. 
Böyle bir Polonya görmeyi pek beklemiyorduk. Karşımıza gelişmişlik düzeyi yüksek, tarihine sahip çıkmış, pırl pırıl, tertemiz ve yemyeşil bir ülke çıktı. İlişki kurduğumuz Polonyalıları çok sevdik. Üstüne üstlük M. Peştereli gibi harika bir rehber eşliğinde tüm bu güzellikleri iyice tatma olanağı da bulduk.

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.30

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com