ROMANYA GEZİSİ

OSMANLI'NIN İZİNDE ROMANYA


Gezi Ücreti

1.950
( 31.372 )

Tek kişilik oda farkı

350
( 5.631 )
Tarih
11 - 19 Haziran 2022
(8 gece 9 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan dört yer: Maramureş’teki ahşap kiliseler, tarihi Sighişoara şehri, Transilvanya köyleri ve Tuna Deltası / Transilvanya’nın giriş kapısı Braşov / Masalsı kent Sibiu / Sakson kültürünün etkisindeki Biertan / Romanya Dobrucası, Tulça Sancağı, Babadağ, Köstence / Çavuşesku ve mirası / Sarı Saltuk / Yazar Bram Stoker’ın müthiş romanı Drakula’nın, Kazıklı Voyvoda’nın yurdu / Batıl inanışları ve ortaçağ manzaralarıyla Transilvanya / Romanya'nın Art Deco başkenti Bükreş / Doğa, tarih ve insan…

Fiyata Dahil Olanlar

• 8 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama,
• 8 öğle yemeği,
• 7 akşam yemeği,
• 1 akşam yemeği eşliğinde yerel dans gösterisi,
• 1 şarap tadımı eşliğinde öğle yemeği,
• Tüm transferler,
• Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmetleri,
• Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• Tulça - Galati arası feribot bileti,
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 150),
• 70 yaşa kadar iptal ve covid19 dahil sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Türk Hava Yolları ile İstanbul - Bükreş - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
• Vize ücreti ve servis bedeli (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız)
• 70 yaş ve üzeri iptal ve covid19 dahil sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası, (45 Euro)
• Fiyata dahil olan akşam yemekleri sırasında alınan içecekler,
• Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
• Otellerde tek kişilik odalar genellikle çok küçük olmaktadır.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Harita

Gezi Programı

Saat 03.30’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 07.00’da TK 1043 sefer sayılı uçuşla Bükreş’e hareket. Saat 08.15’te Bükreş’e varış. Şehir merkezine transfer. Dünyanın en büyük idari binası olan Parlamento Sarayı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Eski Kilise, Köy Müzesi ve Stavropoleos Manastırı ziyaretleri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Köstence’ye hareket. Yol üzerinde bulunan Mecidiye Camisi ziyareti. Köstence’ye varış ve geleneksel mimarinin pek çok örneğinin görülebildiği kent merkezinde yürüyüş. Hünkâr Camisi, Ceneviz Deniz Feneri ve Arkeoloji Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Babadağ’a hareket. Babadağ’da bulunan Sarı Saltuk Türbesi ve Gazi Ali Bey Külliyesi gezileri. Tulça’ya gidiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah Aziziye Camisi ve Delta Müzesi ziyareti. Piatra Neamt’a hareket. Feribotla Galati’ye geçiş. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra yol üzerinde I. Dünya Savaşı Şehitleri Abidesi’ni ziyaret ve Piatra Neamt’a varış. Otele yerleşme ve serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Agapia ve Varatek manastırları ziyaretleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Gura Humorului’ye hareket. Humor ve Sucevita manastırları ziyaretleri. Otelde yerel müzik ve danslar eşliğinde akşam yemeği ve konaklama.
Romanya’nın kuzeydoğusuna hareket. Karpat Dağları manzaraları eşliğinde Kimpulung Moldovenesk’e varış. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Rengârenk olmalarıyla ünlenmiş Bucovina Manastırları’ndan Voronet ve Moldovita manastırları ziyaretleri. Sighetu Marmatiei’ye hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Yol üzerinde Sapanta’daki renkli mezar taşlarının bulunduğu Neşeli Mezarlık, İza Vadisi’nde Maramureş evleri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki ahşap kiliseler ve Barsana Manastırı ziyaretleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Targu Mureş’in görülmesi. Sighişoara’ya gidiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi Sighişoara kent gezisi: Kont Drakula’nın (III. Vlad Tepeş) doğduğu ev, Örtülü Merdivenler ve Saat Kulesi. Sibiu’ya hareket. Yol üzerinde Biertan’da bulunan eski Sakson Hisarı’nın görülmesi. Sibiu’ya varış. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Yürüyerek Sibiu kent gezisi: Küçük ve Büyük meydanlar, savunma kuleleri ve kiliseler. Sighişoara’ya dönüş. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Braşov’a hareket. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Prejmer Kilisesi gezisi. Bran’a varış. “Kont Drakula’nın Şatosu” olarak da bilinen Bran Kalesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Braşov’a varış. Yekaterina’nın Kapısı’ndan başlayarak yürüyerek şehir gezisi. Yahudi mahallesinden geçerek değerli bir Türk halısı koleksiyonunun sergilendiği Kara Kilise’nin gezilmesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Karpatların incisi olarak anılan Sinaia’ya gidiş. Rumen kralların yazlık sarayı olarak bilinen Peleş Kalesi’nin gezilmesi. Öğle yemeği eşliğinde şarap tadımı. Bükreş Havalimanı’na transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 22.00’da TK 1046 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 23.20’de İstanbul’a varış.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Doğası harika bir ülkeyi gezdiğimi ve bol bol oksijen depoladığımı düşünüyorum.
Gezi planlama ve uygulama açısından oldukça başarılıydı. Benim açımdan öğretici ve keyif vericiydi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bugüne dek FEST ile yaptığım bütün seyahatlerden memnun kaldım.
Ülkenin temizliği ve insanların güler yüzlülüğü inanılmazdı. Tam gereken gibi program eksiksiz tamamlanaak bir FEST klasiği daha mutlulukla biitti. Teşekkürler.
Seçilen güzergahlar ve zamanlama çok iyiydi, FEST tek seyahat ettiğim acenta, herkese tavsiye ediyorum.

Olabilecek en iyi gezi programı yapılmış. Tarihi manzaraları, kiliseleri ve de yeşil doğası ile daha dolu dolu bir seyahat  yaptık. Seyahatimizin her gününden çok memnun kaldım. İyi planlanmış  bir gezide Yıldırım Bey’in çok başarılı rehberliği ile , bütün ön yargılarımı bir kenara bıraktım.

Güzel ve sorunsuz bir geziydi.
Her yer birbirinden ilginç ve güzeldi, umduğumdan güzel bir rota çizilmişti. FEST ile gezilecek çok yerlerim olacak. Gezmeye devam.
Gezi genelde çok iyiydi sadece zorunluluktan dolayı uzun süren otobüs yolculuğu bizi biraz yordu.
Bu kadar güzel olabileceğini düşünememiştim. Çok mutlu oldum. Herkese önereceğim bir gezi oldu.

Umduğumdan ve beklediğimden doğa olarak fazlasını buldum. Yıldırım Bey’in özümlenmiş tarih bilgisi ,zengin anlatımları ile gezimiz anlam kazandı. Romanya mütevazi ama temiz bir ülke. Genelinde çok mutlu eden bir gezi. Gezinin en hoşuma giden kısmı  elbette Fest Travel ekibinin doğum günümü anımsaması oldu. Çok teşekkür ederim. Yaşamım boyunca anımsayacağım. Güzel armağanınıza içine iliştirilmiş nazik iyi dileklerinizi içeren kartınıza çok ama çok teşekkür ederim. Elbette Yıldırım Bey her zamanki nezaketi ile bu özel günüme unutulmaz bir katkıda bulundu. Kendisine özel olarak teşekkür ediyorum.

Gezinin en hoşuma gidenlerinden biri de ‘’ Neşeli Mezarlık ‘’ . Elbette tüm muhteşem doğa.. Tüm Romanya…

www.festtravel.com/romanya-gezileri

 

Satın Al


Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com