VAN GÖLÜ HAVZASI GEZİSİ

DOĞU'NUN MASALLARI: İSHAKPAŞA - VAN - TATVAN - AHLAT


Gezi Ücreti

4.500

Tek kişilik oda farkı

450
Tarih
30 Eylül - 03 Ekim 2021
(3 gece 4 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Lâle Devri’nin son büyük anıt yapılarından, masallardan çıkmış hissi uyandıran İshakpaşa Sarayı  / Muhteşem manzarası, barındırdığı kuş çeşitleri ve florayla bir doğa harikası olan Nemrut Krater Gölü  / Uzun yıllar boyunca Urartulara başkentlik yapmış Tuşpa ve eski Van / Van Gölü’nde el değmemiş güzelliğiyle Çarpanak Adası / Akdamar Adası’nda Kral I. Gagik tarafından yaptırılan Kutsal Haç Kilisesi / Urartu eseri Çavuştepe Kalesi ve Osmanlı döneminin en heybetli kalelerinden Hoşab Kalesi / Selçuklu ve İlhanlı dönemlerinin en önemli eserlerini barındıran Ahlat / Yöre dağlarından toplanan otlarla yapılan nefis Van otlu peyniri / Enfes kahvaltısı, inci kefali, renkli gözlü kedisi ve binlerce yıllık tarihiyle Doğu Anadolu’nun en güzel kentlerinden Van / Van Gölü Havzası’nda masallarla yoğrulmuş bir tarih, kültür ve lezzet yolculuğu…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Tatvan’da 4 yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Van’da 5 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı ve 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Yerel lokantalarda 4 öğle yemeği,
 • Yerel lokantalarda 1 akşam yemeği,
 • Van’da yöresel kahvaltı,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İstanbul - Iğdır  ve Van - İstanbul arası ulaşım
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında su dışında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Gezi Programı

FEST Travel tarafından önerilen uçuşla ve diğer ulaşım olanaklarıyla gelenlerle saat 09.00’da Iğdır Havalimanı’nda buluşma. Doğubayazıt’a hareket. İshakpaşa Sarayı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği Muradiye ve Adilcevaz’dan geçerek Ahlat’a hareket. Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve kümbetlerinin görülmesi. Tatvan’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Tatvan’dan minibüslerle Nemrut Krateri’ne hareket. Nemrut Krater Gölü gezisi. Ahlat yolu ile Tatvan’a dönüş. Ahlat Müzesi gezisi. Tatvan’da yerel bir lokantada öğle yemeği. Van’a hareket. Van Müzesi ve Urartu Kalesi gezisi ve kalede gün batımı. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Hoşab Kalesi ve Çavuştepe gezileri. Gevaş’a hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Tekneyle Çarpanak ve Akdamar Adası’na transfer. Ermeni kilise mimarisi başyapıtı Kutsal Haç Kilisesi gezisi. Van’a dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Van’da kahvaltı sokağında geleneksel Van Kahvaltısı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesindeki Van Kedisi Evi ziyareti. Minibüslerle Bakraçlı Köyü’ne hareket ve Yedi Kilise gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Van Havalimanı’na transfer. FEST Travel tarafından önerilen uçuşla İstanbul’a hareket.

Sizden Gelenler

Tüm iöerikler, ayrıntılar düşünülmüş. Böyle bir geziye ilk defa katılıyorum. Rehberimiz gerçekten çok başarılı idi. Takipte olacağız. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Her şey mükemmel idi, organizasyon süper. 
Yıllardır istediğim biz geziydi. Başta rehberimize ve FEST Travel'a teşekkürler. Bir hayalim gerçekleşmiş oldu. Güvenilirlik, uzman rehberlik ve seyahat konforunun üst düzeyde tutulması nedeniyle tavsiye ediyorum. 
Van gezisine uzun zamandan beri katılmak istiyordum. Gezinin genel içeriği beklentimi karşıladığı için memnun kaldım. Grubumuz da çok uyumlu idi. Kültür turlarında gezi programlarını beğeniyorum FEST'in. badem çiçeklerinin açma zamanı olması da çok güzeldi. 
Van'da görülmesi gereken her yeri gördük.  Çok detaylı ve çok güzel bir geziydi. Çok merak ettiğim bir yerdi. Gurme turu gibiydi, yemekler çok güzeldi. 
Van'da her yeri gördüğümüzü, kapsamlı olduğunu düşünüyorum. FEST'in bir tur için en iyisini yapacağına güveniyorum. 
Çok güzel planlanmış bir gezi idi. Diğer tur şirketleri arasındaki fark çok net belli oluyordu. Kesinlikel tavsiye ederim. Tura katılan kişiler de seyyahtı, turist değil. Gezinin kalitesinden memnun kalmakla beraber Van Kalesi'nden güneşin batışını izlemek çok güzeldi. 
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok keyifli bir gezi oldu. Gezinin hiçbir yerini ayıramıyorum, her bölümden memnun kaldım. 

Çok güzel dolu dolu bir program. Tek bir “buraya neden geldik ki?” düşüncesi yok. Zamanlama çok iyi yapıldı rehberi tebrik etmek gerek, Van Kalesi’nde günbatımı ve Ahtamar tekne yolculuğu hiç bitmesin istedik. Nemrut Krater Gölü'ndeki çiçek kokuları unutulmaz.

Güzel planlanmış bir gezi. Herkesin ellerine sağlık. Genel olarak gezi ve detaylı anlatım kalitesini çok beğeniyorum. İshakpaşa Sarayı, Akdamar Adası, Van Kalesi, Çavuştepe Kalesi çok güzeldi. 
Çok beğendim, hem doğa hem tarih açısından zengin bir bölge. FEST rehberlerine de çok güven duyuyorum. Planlamayı çok beğendim, iyi bir akış sağlanmış. Çok da güzel bir zamanda geldik. Yemekler de çok iyiydi. 

Satın Al


Önerdiklerimiz

İSTANBUL'UN HANLARI VE ÇARŞILARI
BOĞAZIN İNCİSİ: YENİKÖY
OECONOMICA ARNAVUTLUK
TÜM YÖNLERİYLE BÜYÜKADA
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com