Ani Ören Yeri (Kars) [2016]


Türkiye’nin kuzeydoğusunda, Ermenistan’la doğal sınırı oluşturan bir vadiye hâkim konumdaki platoda yer alan Ani’nin ortaçağ kentlerine özgü meskun, dini ve askeri yapıları yüzyıllar boyunca Hıristiyan ve Müslüman hanedanlar tarafından geliştirilmiştir. Kent, Ermeni Krallığı’nın başkentliğini yaptığı ve İpek Yolu’nun bir kolunun kontrolünü ele geçirdiği 10. ve 11. yüzyıllarda zenginleşmiştir. Sonraları Bizans, Selçuk ve Gürcü hakimiyeti altında da ticaret kervanları için önemli bir kavşak olmaya devam etmiştir. Moğol istilası ve 1319’daki şiddetli depremin ardından kent düşüşe geçer. Ani ören yeri, 7. ila 13. yüzyıllar arasında bu bölgede ortaya çıkan mimari yeniliklerin neredeyse her birinden örnekler vermesiyle ortaçağ mimarisinin kapsamlı bir panoramasını sunar.

Ani Ören Yeri (Kars) [2016]


Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER
BURGAZADA - KINALIADA
KAZAKİSTAN - KIRGIZİSTAN
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com