Aylin Öney Tan


ODTÜ Mimarlık Bölümü mezunu, ODTÜ Restorasyon Bölümü'nde master yaptı. İtalya ve İngiltere'de mimari koruma üzerine mesleki uzmanlık eğitimleri aldı. Kurucu ortağı olduğu mimarlık ve restorasyon bürosunda pek çok koruma projesi gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği Darphane-i Amire restorasyonu ile Serbest Mimarlar Derneği ödülü, Milet İlyas Bey Camii restorasyonu ise Europa Nostra ödülü aldı.

Bürodan ayrılarak Kültür Bakanlığı ortaklığı ile gerçekleştirilen Dünya Bankası Türkiye Kültürel Miras Projesi proje yöneticisi görevini üstlendi. Avrupa Birliği GAP Kültürel Miras Projesi yerel koordinatörü olarak görev vaptı.

Bu arada yemek tutkusu hep sürdü ve 2000-2003 arası Slow Food Ödülü dünya jürisinde yer aldı. 2003'te Cumhuriyet yazılarına başladı.

2007 yılından beri düzenli konuşmacı olarak katıldığı Oxford Symposium of Food & Cookery için hazırladığı bir araştırma ile yemek tarihi konusunda özgün araştırmalara verilen prestijli Sophie Coe ödülünü kazandı. Yurtdışında pek çok referans kitabına katkıda bulundu.

Güneşin ve Ateşin Tadı: Gaziantep Mutfağı kitabını yayına hazırladı. Halen Hürriyet Daily News, The Guide, Al-Monitor, Forbes Travel Guide gibi İngilizce yayınlarda yazmaktadır.
Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER
BURGAZADA - KINALIADA
KAZAKİSTAN - KIRGIZİSTAN
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com