BEYRUT GEZİSİ

MEDENİYETLERİN AKDENİZ’E AÇILAN KAPISI BEYRUT


Gezi Ücreti

1.625
( 29.296 )

Tek kişilik oda farkı

415
( 7.482 )
Tarih
29 Aralık 2021 - 02 Ocak 2022
(4 gece 5 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Bu geziyi 13 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Orta Doğu’nun en güzel şehirlerinden birisi olan...
 
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 4 yer: Neolitik çağa uzanan Biblos, Baalbeck Antik Şehri, 8.yy’da kurulan Anjar Şehri ve Kutsal Vadi Kadişa… Çok kültürlülüğü ve inançlılığın yaşandığı bir Orta Doğu şehri / Osmanlı ve Haçlı izleri… Tüm Arap Dünyasının eğlence ve kültür merkezi ve küllerinden yeniden doğmakta olan Orta Doğu’nun en güzel şehirlerinden birisi olan Beyrut… Akdeniz’de Roma Dünyası’nın en güzel mabetlerini barındıran Baalbeck; Antik Çağda önemli bir Fenike şehri olan Trablusşam; Dürzi cemaat için çok önemli bir yer olan Beyit ed dine; Arap ülkelerinin arasında en renkli yılbaşı kutlayan şehrine dolu dolu kültürel bir yolculuk…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Tüm transferler,
 • 5 yıldızlı otelde 4 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • 5 öğle yemeği,
 • 1 akşam yemeği,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Yerel rehberlik hizmeti,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
 • FEST Travel Hijyen Kiti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Türk Hava Yolları’yla İstanbul - Beyrut - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Vize ücreti ve servis bedeli (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız)
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • 3 akşam yemeği,
 • Fiyata dahil olan öğle ve akşam yemekleri sırasında alınan içecekler,
 • 65 üstü İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 39 USD, 76 yaş ve üzeri 50 USD),
 • Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
 • Otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Harita

Gezi Programı

FEST Travel’in önerdiği uçuş detaylarına göre saat 06.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 08.50’de Türk Hava Yolları'nın TK 824 sefer sayılı uçuşuyla Beyrut’a hareket. Yerel saatle 09.40’da varış. Beyrut kent gezisi: Güvercin Kayalıkları, Beyrut’ta şehitler meydanı ve civarında gezinti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Tüm canlılığı ile bir zamanların Beyrut’unu bugün de yaşatan Hamra Mahallesi ve Ulusal Müze gezileri. Marina’daki ünlü “Babel” restoranında akşam yemeği. Otelde konaklama.
Beyrut’un yaslandığı dağlık alanda çok iyi korunmuş yapıları ile antik Baalbeck gezisi. Ksara’da yerel şarap tadımı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra tipik Lübnan kentlerinden Anjar gezilsi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Dünyaca ünlü Jeita mağaraları gezisi. Nahrin El Kelp üzerinden Harissa’ya hareket ve teleferik ile kutsal Notre Dame heykelini ziyaret. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Biblos’a hareket ve eski şehir gezisi. Yılbaşı yemeği ve kutlaması için serbest zaman. Otelde konaklama.
Sabah Kuzey Lübnan’a doğru hareket, sedir ormanları ve Halil Cibran Müzesi gezileri. Kutsal Vadi olarak bilinen Kadişa’da Aziz Antonios Manastır gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Trablusşam (Tripoli) gezisi. Beyrut’a dönüş. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Sayda’ya (Sidon) hareket ve kent gezisi. Yol üzerinde 18. yüzyılda yapılan ve Arap-İtalyan mimarisinin özelliklerini taşıyan Beyt ed Dine Sarayı ve Deyr el Kamar yerleşimi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer. FEST Travel’ın önerdiği uçuş detaylarına göre saat 19.30’da Türk Hava Yolları’nın TK 831 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 22.35’te varış

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Tarihi yerler, yemekler ve rehberimiz fevkaladeydi. Rehberimizi ve FEST'i tebrik ediyorum. 

Baalbek ve Babel restoran inanılmazdı. Yoğun gezi programı, otel ve restoranların belirli bir seviyenin üzerinde olması ve en önemlisi rehberlerinizin kalite ve bilgi donanımlarının üst düzey olması sizi tercih etmemdeki ana nedenler.

Çok memnun kaldığım bir seyahat oldu. Bilhassa rehberimiz çok başarılıydı. Ayrıca FEST Travel güvenilir. 
Organizasyon ve rehberler çok iyi. Yakınlarıma da öneririm.  Baalbek çok güzeldi. 
Çok uygun ve güzel bir gezi oldu. Değişik ve kozmopolit bir kültür...

Satın Al


Önerdiklerimiz

YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
BURGAZADA - KINALIADA
KAZAKİSTAN - KIRGIZİSTAN
FENER - BALAT TURU
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com