Erkut Aldeniz


Hacettepe Üniversitesi'nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı eğitimi aldım. Eğitimim sırasında Mitoloji, İkonografi, Dinler Tarihi, Edebiyat Kaynakları, Kültür Tarihi, Karşılaştırmalı Edebiyat, Düzyazı Eleştirisi, Klasik Tiyatro, Klasik Müzik Tarihi, Jazz Tarihi dersleri aldım. Edebiyat Kaynakları öğrenimi sırasında Kitab-ı Mukaddes'in Edebi ve Tarihi referanslarını yoğun olarak çalıştım. Üniversite öğrenimim sonrasında da misafir öğrenci ve kursiyer olarak çeşitli zamanlarda Dinler Tarihi çalıştım. Dini ve kilise gruplarına Türkiye'de erken Hıristiyanlık, Doğu Kilisesi ve gelişimi, Anadolu'da Yahudilik ve etkileri konularına eğilen turlar yaptım. 2015'te Beth Shalom Sinagogu hahamı Dr Rav Ed Feinstein ile 14 gün süren bir seyahatte ibadethane geleneklerini kapsamlı inceledik.

İstanbul Rehberler Odası Gastro Kültürel rehberlik komisyonu kurucu üyesiyim. New York,’ta ekmek yapımı, Venedik’te makarna, Barselona’da Katalan mutfağı, Beyrut’ta Orta Doğu mutfağı ve meze dersleri aldım; Phuket’te Executive Chef Pum ile Tay mutfağı çalıştım. Kapadokya mutfağını Kapadokyalılardan, köy evlerinde, tandır ocaklarında, Ege mutfağı, ot ve balık kültürünü aslen Selanik göçmeni olan babamdan öğrendim. Ege köylerinde zeytin hasadına, Ürgüp’te bağbozumuna katıldım. Hala Balık pazarı gezmeyi çok severim. Türkiye, İspanya, Lübnan ve Tayland’da kültür ve gastronomi turları yaptım. Türkiye’de Kuzey Amerikalı kilise, arkeoloji ve kuliner grupları, yemek yazarları ve mutfak profesyonelleri ile seyahat ettim ve güzergâh danışmanlığı verdim. Türk yemek kültürü ile ilgili ve İstanbul, Kapadokya ve Efes ile ilgili makalelerim yurtdışında, Kızıldeniz, Andaman Denizi, Akdeniz’de yaptığım dalışlar ve köpekbalığı türleri ile ilgili makalelerim yurtiçi ve yurtdışında çeşitli dergilerde yayınlandı.

Rehberlikte hedefim seyahatin her anını misafirlerin önceliklerine gore tasarlayarak keyifli bir tecrübe haline getirmektir.


İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.