OMO VADİSİ VE TİMKAT FESTİVALİ GEZİSİ

OMO VADİSİ VE TİMKAT FESTİVALİ


Gezi Ücreti

4.895
( 59.320 )

Tek kişilik oda farkı

775
( 9.392 )
Tarih
15 - 25 Ocak 2022
(10 gece 11 gün)

SATIŞI SÜRÜYOR
Satın Al

Gezi Bilgileri

Bu geziyi 20 yıldır gerçekleştiriyoruz...

LALİBELA’NIN ÜNLÜ KAYA OYMA KİLİSELERİ
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Omo Vadisi ve Lalibela Kaya Oyma Kiliseleri / İnsanlığın kökenine yolculuk / Eski adıyla Habeşistan, yeni adıyla Etiyopya’da bir macera… Geniş bir kültür, gelenek ve dil yelpazesi / Zengin fosil koleksiyonuna ve dünyaca bilinen ilk hominid (insanımsı)3,2 milyon yaşındaki “Lucy”ye ev sahipliği yapan Ulusal Müze / Yaklaşık 6000 kilometre uzunluğu ile dünyanın en büyük fay kırığı olan Büyük Rift Vadisi üzerinde yolculuk / Omo Vadisi’nin farklı etnik kökene sahip halkları: Etiyopya’ya özgü enset bitkisinden ilginç şekilli kulübeler yapan Dorzeler, kadınları dudak büyüten gizemli kabile Mursiler, vücutlarını rengarenk boyayan Karolar, Hamerler / Her kasabada farklı günlerde kurulan renkli pazarlar / Ekvator kuşağına özgü bitki örtüsü ve Etiyopya’ya özgü hayvan türleri …

Fiyata Dahil Olanlar

• Addis Ababa - Lalibela - Addis Ababa ekonomi sınıfı iç hat uçak biletleri ve havalimanı vergileri,
• Arbaminç - Addis Ababa ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti ve havalimanı vergileri,
• Tüm transferler,
• Addis Ababa’da yerel 5 yıldızlı otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
• Addis Ababa’da 1 gece 4 yıldızlı otelde dinlenmek için oda kullanımı,
• Lalibela’da 1 gece 4 yıldızlı otelde 1 gece kahvaltı dahil konaklama,
• Omo Vadisi’nde bölge şartlarına göre 5 gece en iyi 3 ve 4 yıldızlı otel ve kamplarda konaklama,
• 7 öğle yemeği,
• 2 kumanya şeklinde öğle yemeği,
• 9 akşam yemeği,
• Addis Ababa ve Lalibela’da özel araç ile ulaşım,
• Omo Vadisi’nde 4x4 araçlar ile ulaşım,
• Çamo Gölü’nde tekne gezisi,
• Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
• Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 50),
• Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
• FEST Travel Hijyen Kiti,
• 65 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

• İstanbul - Addis Ababa - İstanbul Türk Hava Yolları dış hat uçak bileti ve havalimanı vergileri,
• Etiyopya vize ücreti (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız),
• Fiyata dahil olan öğle ve akşam yemekleri sırasında alınan içecekler,
• 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (125 USD)
• Fazla bagaj ücreti,
• Kişisel harcamalar.

Konaklama Bilgileri

• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.
• Etiyopya’nın güneyindeki Omo Bölgesi’ni kapsayan bu gezi sırasında yaşam ve yol şartlarının zorlu olması nedeniyle lütfen lüks seyahat olanakları beklemeyiniz.
• İlgili otellerde lüks aranmamalıdır. Kalınacak oteller bölgenin koşulları gereği son derece sade olup yalnızca en temel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.
• Sağlık sorunu olan yolcularımızın doktorlarına danışmadan rezervasyon yaptırmamalarını tavsiye ederiz.

Harita

Gezi Programı

Saat 16.45’te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel trafından önerilen uçuş ayrıntılarına göre saat 19.25’te TK 676 sefer sayılı uçuşuyla Addis Ababa’ya hareket.
Yerel saatle 00.45’te Addis Ababa’ya varış. Otele transfer. Dinlenme ve kahvaltı. Etnografya Müzesi ve Kutsal Üçleme Kilisesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Ulusal Müze ve Merkato Çarşısı gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Havalimanına transfer. Yerel havayollarıyla saat 08.10’da Lalibela’ya uçuş. Saat 10.10’da Lalibela’ya varış. Dünyada benzeri olmayan kaya oyma kiliseleri (birinci grup) gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kaya oyma kiliseleri (ikinci grup) gezisinin devamı. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Nakutoleab Manastırı’nın gezilmesi. Havalimanına transfer. Yerel havayollarıyla saat 10.40’ta Addis Ababa’ya uçuş. Saat 11.40’ta Addis Ababa’ya varış. Havalimanında karşılanma. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Timkat (Timket) Festivali arife günü kutlamalarına katılım. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Addis Ababa sokaklarında Timkat Festivali’nin coşkusunu deneyimleme. Avassa’ya hareket. Yol üzerinde kumanya şeklinde öğle yemeği. Yemeğin ardından Rift Vadisi’ni izleyerek Avassa’ya gidiş. Yolda birbirinden değişik su kuşlarıyla ünlü Zvey ve Langano göllerini gözlemleme. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Arba Minç’e hareket. Alaba Köyü’nün gezilmesi. Otelde öğle yemeği. Yol üzerinde Dorze halkının yaşadığı Çença Köyü’nün gezilmesi. Enset (bir tür muz ağacı) yaprağı ve bambu kullanılarak yapılmış ilginç biçimli kulübelerin ve sosyal yaşamın gözlenmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Timsahların ve su aygırlarının gözlemlenebildiği Çamo Gölü'nde tekne gezisi. Konso’ya hareket. Kumanya şeklinde öğle yemeği. Konso Köyü ziyareti. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Cinka’nın hemen yakınında yer alan Mago Ulusal Parkı’na gidiş. Mago Nehri kenarında yaşayan ilginç kabilerden biri olan Mursileri ziyaret. Öğle yemeği. Dimeka Kasabası’na varış. Dimeka pazar yerinin görülmesi ve bu bölgede yaşayan Benna ve Hamer halklarını ziyaret. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Karo kabilesinin yaşadığı Murelle’nin gezilmesi. Omo Rate’te Daseneç kabilesinin görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Turmi’ye hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Cinka Havalimanı’na transfer. Saat 09.50’de yerel havayollarıyla Addis Ababa’ya hareket. Saat 11.00’da Addis Ababa’ya varış. Şehir merkezine transfer ve yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra şehir gezisi. Otelde akşam yemeği ve geç saatte Addis Ababa Havaalanı’na transfer.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş ayrıntılarına göre saat 01.45’te Türk Hava Yolları’nın TK 677 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 07.30’da İstanbul’a varış.

Foto Galeri

Sizden Gelenler

Etiyopya seyahati beklentimin de çok üzerindeydi. Çok memnun kaldım. Etkileyici ve ilginç bir geziydi. Rehberimiz de canayakın, bilgili, ilgili bir rehberdi.
Gezi beklentimin üzerinde oldu. Her bölümü çok güzeldi.
Sürekli yürüyen insanların diyarı Etiyopya!!! Etiyopya gezimizin dönüş günü, Aksum havaalanındayız. Tekrardan, 2 sene aradan sonra, FEST penceresinden bakma cesaretini gösterdim, yıllardan beri hayal ettiğim Etiyopya ile. Kuzey Afrika, ki şimdi hissederek diyebilirim gerçek Afrika değil, dışında ilk adımım Afrika’ya ve eminim ki sıkı bir başlangıç, tekrarları için. Zorlu, bir o kadar da önemli bir geziydi; hayatta perspektiften uzaklaşanlar için iyi bir araç. Düşünüyorum da buna ihtiyacı olduğunun farkında olan herkesin hayatında bir kez olsun bu kıtaya ayak basması, görmesi, algılaması iyi olur, öncelikleri yerli yerine geri koymak için. Hayatı fazlasıyla ciddiye alan biri olan bana çoğunlukla ezici ağırlıkta geldi, özellikle çocuk, bebe ve kadınların salt bu kıtada doğmuş olmaktan dolayı maruz kaldıkları şartları içime aldım, mideme oturdu, daha eşit bir dünyada insanca yaşamayı engelleyen ne ise kalksın ortadan diledim seyahat boyunca, özellikle bebek ve çocukların hepsini yıkamak, parıl parıl gözlerinin sağlıklı bedende parlamasını görmeyi hayal ettim. Kadınların meme için ağlayan bebelerine içinde süt alan meme vermelerini hayal ettim, gözlerini sadece basit hijyen şartlardan yoksun olmaktan dolayı kaybedenler için ne yapabilirim kişi olarak diye düşündüm, suya erimsek için uzuuuun yollar yürüyüp sari bidonlara konulacak suyu umursamadan musluktan ne kadar kolay akıtıp sarf ettiğimizi hatırladım. Hayatta pek fazla bir şeyleri olmadığı için dine, inanca bu kadar sığınmayı onlarla festivalde hissettim. Üzüldüm ama gördüğüm ve yaşadığım için mutluyum; munferid olarak daha güç yapılabilecek bu gezi için Hocam’a teşekkürler.
Beklentimin ötesindeydi. Zor bir coğrafyada rehberimile keyifli bir geziye dönüştü. Alternatifinizin olmadığını düşünüyoruz. Kabile ziyaretleri çok güzeldi.
Arkadaşlarımın önerisiyle beklentisiz geldiğim Etiyopya'yı muhteşem buldum. Beklentilerimin çok üzerinde renkli, sürprizli bir seyahat deneyimi oldu. Gördüğüm yerler içinde ilk sıraya koyabilirim ve tavsiye ederim. Birçok seyahat yaptım, bilhassa uzaklar için tek tercihim FEST. Sürprizle karşılaşmadığım, konforumu bulabildiğim, en iyisinin olacağından emin olduğum acente.

FEST ile 3. Uzak destinasyonum oldu. Gezimizin her günü etkileyiciydi, acentenizi yakınlarıma tavsiye ediyorum. Ciddiyetiniz ve program yapma profesyonelliğinizden dolayı beğeniyorum.

Vize işlemlerimiz ile yakından ilgilenildi, yerel rehberimiz ve FEST rehberimiz çok pratik, saygılı, çözüm odaklı ve bölgeye hakimdiler. 3 şoförümüz de kurallara uyan efendi araç süren emniyetli davranan kişilerdi. Timkat festivali, kabileler ve Lalibela kaya kiliseleri çok etkileyiciydi. Güvenli bir acentesiniz kötü sürpriz olmuyor.

Bu seyahat beklentilerimin çok üzerindeydi. Çok değişik deneyimler yaşadık. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Geldiğime memnunum. Kültür gezileri denince akla gelen isimlerden bir numarası. Kabile ziyaretleri çok güzeldi.

Satın Al


Önerdiklerimiz

YERALTINDAKİ İSTANBUL
SİYAH FİRAVUNLAR ÜLKESİ SUDAN
KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENİ
KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENİ
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com