ŞİLİ BOLİVYA GEZİSİ

OECONOMICA: ATACAMA ÇÖLÜ - TATIO GAYZERLERİ - UYUNİ TUZLASI
Ücret sorunuz
TarihGezi Bilgileri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 4 yer: Şili’nin kültürel başkenti Valparaiso, 16 yy’da dünyanın en büyük sanayi kompleksi olan Potosi; Bolivya’nın ilk başkenti Sucre, Lima tarihi kent merkezi; UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Atamaca Çölü’nün ortasındaki vaha: San Pedro de Atacama; 5000 metrede gayzerler; dünyanın en kurak yeri Atacama Çölü; dünyanın en büyük yapay çukuru Chuquicamata; Pasifik Okyanusu ve And Dağları arasında buzullardan çöllere uzanan Şili; melon şapkalı Aymara kadınlar; gezegenin en ıssız bölgesinde ciplerle bir gezi, lagünler, flamingolar, kolonyel kentler, Santa Rita üzüm bağları, şarap tadımları, inanılmaz coğrafyalar… 

12 Ocak Cuma: İSTANBUL - PARİS - SANTIAGO

Saat 16.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Air France Havayolları kontuarında buluşma. Saat 19.35’te AF 1891 sefer sayılı uçuşla Paris’e hareket. Yerel saatle 21.15’te Paris’e varış. Uçak değişikliğinin ardından saat 23.40’ta AF 406 sefer sayılı uçuşla Şili’nin başkenti Santiago’ya hareket. Uçakta geceleme.

13 Ocak Cumartesi: SANTIAGO

Yerel saatle 10.05’te varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Santiago kent gezisi: Tarihi kent merkezi, Katedral, Postane, Belediye Binası, Plaza De Armas, Marcado Pazarı, Şili Müzesi ve La Moneda adı verilen Başkanlık Sarayı. Aziz Cristobal Tepesi’ne fünikülerle çıkış ve Meryem Ana heykelinin görülmesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

14 Ocak Pazar: SANTIAGO - MAIPO VADİSİ - SANTIAGO

Maipo Vadisi’ne hareket. Yol üzerinde Haras de Pirque bağları ve şarap mahzenleri gezileri ve şarap tadımı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Santa Rita şarap bağları gezisi: Şili şarap geleneği, tarihi, kültürü ve gastronomisi hakkında bilgilenme; vinifikasyon mahzenlerinin, depolama ve şişeleme tesislerinin görülmesi ve şarap tadımı. And Medeniyetleri Müzesi gezisi: Rapa Nui koleksiyonu, Diaguitas koleksiyonu, Arica Kültürü Arkeoloji Koleksiyonu, San Pedro Kültür Koleksiyonu ve Mapuçe Kültürü gibi farklı etnik grupları anlatan sergilerin gezilmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

15 Ocak Pazartesi: SANTIAGO - VIÑA DEL MAR - VALPARAISO -  SANTIAGO

Kolomb Öncesi Medeniyetler Müzesi gezisi. Viña del Mar’a hareket. Viña del Mar kent gezisi: Quinta Vergara Amfitiyatrosu, Çiçek Saati, Aziz Martin ve Peru bulvarları. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Valparaiso’ya hareket. Valparaiso kent gezisi: Zafer ve Sotomayor meydanları, Valparaiso sokak resimleri, Arturo Prat Anıtı ve kent limanı. Tekneyle gezi ve deniz aslanlarını gözlemleme imkânı. Santiago’ya dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

16 Ocak Salı: SANTIAGO - CALAMA - CHUQUICAMATA MADENİ - SAN PEDRO ATACAMA

Havalimanına transfer. Sky Havayolları’nın uçuşuyla saat 09.15’te Calama’ya hareket. Yerel saatle 10.20’de varış. İnsan eliyle açılan en büyük yapay çukur ve dünyanın en büyük bakır madeni Chuquicamata gezisi. San Pedro de Atacama’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

17 Ocak Çarşamba: SAN PEDRO ATACAMA - MISCANTI GÖLLERİ - SAN PEDRO ATACAMA

Toconao kasabası gezisi: Kolonyal dönemin izlerini taşıyan ve volkanik taşlarla yapılmış kilisenin, evlerin, kaktüs ağacından ve lama yününden yapılmış bölgeye özgü el ürünlerinin görülmesi. Chaxa, Miscanti ve Meñiques lagünlerinde flamingoları ve ördekleri yakından gözlemleme imkânı. Socaire’ye hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. İnkaların tarım mirası olarak anılan köyde gezinti. San Pedro de Atacama’ya dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

18 Ocak Perşembe: SAN PEDRO DE ATACAMA - TATIO GAYZERLERİ - AY VADİSİ - SAN PEDRO ATACAMA

Sabah çok erken saatte ciplerle Tatio Gayzerleri’ne hareket. Şafak sökerken 4320 m yükseklikteki gayzerlerden çıkan ve 20 m yüksekliğe ulaşan buhar bulutlarının görülmesi. Termal havuzlara girme imkânı. Kumanya şeklinde sabah kahvaltısı. Machuca kasabasına hareket. Sömürge döneminden kalmış eski bir kilisenin gezilmesi. San Pedro de Atacama’ya dönüş. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Flamingo Doğal Koruma Bölgesi’nin bir parçası olan Ay Vadisi’ne hareket. Yol üzerinde kaya ve kumdan büyük bir kanyon olan Ölüm Vadisi’nin görülmesi. Ay Vadisi’ne varış. Gerçek heykellere benzeyen tuz oluşumlarının görülmesi. Dönüş yolunda Coyote Kayası’nda günbatımının izlenmesi. San Pedro Atacama’ya dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

19 Ocak Cuma: SAN PEDRO DE ATACAMA - HITO CAJON - OJO DE PERDIZ

Bolivya sınırı Hito Cajon'a transfer. Sınır geçişi sonrasında 4x4 ciplerle Uyuni’ye hareket. Yol üzerinde Eduardo Avaroa Milli Parkı ve Licancabur Yanardağının eteğindeki La Laguna Verde’nin (Yeşil Lagün) görülmesi. Polques Kaplıcaları'nda kısa bir mola. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ardından gezinin en yüksek noktası Sol de Mañana Gayzerleri (5000 m) gezisi.  Kırmızı göl olarak bilinen Colorada Gölü’ne hareket. Flamingo nüfusu ile ünlü olan gölde Şili, And ve James flamingolarını yakından görme imkânı. Siloli Çölü üzerinden Ojo De Perdiz’e varış. 4362 m yükseklikteki otelde akşam yemeği ve konaklama.

20 Ocak Cumartesi: OJO DE PERDIZ - COLCHANI

Cañapa, Hedionda, Chiarkota, Honda ve Ramaditas lagünleri arasından geçerek Colchani’ye hareket.  Yol üzerinde And martılarını ve vahşi ördekleri yakından gözlemleme imkânı. San Juan gibi küçük köylerden geçerek ve Galaxia Mağarası’nda kısa molalar vererek Salar de Uyuni’ye hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ardından Tunupa Volkanı’nın yeraltı nehrinden gelen 'Ojos de Salar' (Tuz Gölü) denen yüzeyde su kabarcıklarının görülmesi ve Colchani’ye hareket. Varışın ardından tuz fabrikalarının ve yerel pazarın görülmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

21 Ocak Pazar: COLCHANI - POTOSI  - SUCRE

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki  Potosi’ye hareket. Yol üzerinde Pulacayo Madencilik Merkezi’nde kısa bir mola. Potosi’ye varış. Yerel bir lokantada öğle yemeği ve bölgeye özgü bir yemek olan Salteña tadımı. Potosi gezisi: Casa de Moneda Müzesi ve Potosi sokakları. Potosi Madenciler Pazarı  ve  Cerro Rico’nun eteklerinde bulunan gümüş madeni gezisi. Chuquisaca Vadisi’nden geçerek UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Sucre’ye hareket. Akşam saatlerinde Sucre’ye varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

22 Ocak Pazartesi: SUCRE

Sucre gezisi: 1621'de Cizvit Manastırı'nın bir parçası olarak inşa edilen ve Bolivya bağımsızlık bildirgesinin imzalandığı Casa de la Libertad gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

23 Ocak Salı: SUCRE - LA PAZ

Havalimanına transfer. Bolivya Havayolları’nın OB 565 sefer sayılı uçuşuyla saat 11.00’da La Paz’a  hareket. Yerel saatle 11.50’de varış. La Paz şehir gezisi: Plaza Murillo, Senato ve Katedral. Teleferikle Killi Killi Tepesi’ne çıkış. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

24 Ocak Çarşamba: LA PAZ - LIMA - PARİS

Havalimanına transfer. Avianca Havayolları’nın AV7391 sefer sayılı uçuşuyla saat 08.00’da Lima’ya hareket. Yerel saatle 09.05’te varış. Yerel bir lokantada kahvaltı molası. Lima kent gezisi: UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi kent merkezi, Hükümet Sarayı, Belediye Binası ve Katedral. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ardından Larco Müzesi gezisi. Havalimanına transfer. Air France Havayolları’nın AF 483 sefer sayılı uçuşuyla saat 19.15’te Paris’e hareket. Uçakta gece yolculuğu.

25 Ocak Perşembe: PARİS - İSTANBUL

Yerel saatle 13.40’ta Paris’e varış. Uçak değişikliğinin ardından Air France Havayolları’nın AF 1390 sefer sayılı uçuşuyla saat 18.30’da İstanbul’a hareket. Yerel saatle 00.00’da Atatürk Havalimanı’na varış.

 

 

Fiyata Dahil Olanlar

 • Ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti,
 • 20 USD bilet kesim bedeli,
 • Santiago - Calama, Sucre - La Paz, La Paz - Lima arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti ve bu biletlerin tüm alan vergileri, işlem bedelleri,
 • Tüm transferler,
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 11 gece oda – kahvaltı  konaklama,
 • 10 öğle yemeği,
 • 11 akşam yemeği,
 • FEST Travel Uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • FEST Travel özel “Atacama Çölü - Tatio Gayzerleri - Uyuni Tuzlası ” gezi kitabı,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Programda belirtilmeyen yemekler, tüm yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahat iptali teminatını içeren sigorta,
 • Havalimanı dönüş transferi.

Foto Galeri

Oteller

Casa Atacama
(veya benzeri)
Şili
SAN PEDRO DE ATACAMA
Yerel
Hotel de Sal Cristal Samaña
(veya benzeri)
Bolivya
COLCHANI
Yerel
Hotel Plaza San Francisco
(veya benzeri)
Şili
SANTIAGO
Yerel
Hotel Tayka del Desierto
(veya benzeri)
Bolivya
OJO DE PERDIZ
Yerel
Parador Santa Maria La Real
(veya benzeri)
Bolivya
Sucre
Yerel
Ritz Apart Hotel
(veya benzeri)
Bolivya
La Paz
Yerel

Önerdiklerimiz

BURGAZADA - KINALIADA
Explore Ortaklığı ile Puglia
YEDİKULE’DEN SAMATYA’YA TURU
Özel İzlanda Gezisi

Özel İzlanda Gezisi

Ücret sorunuz
258 gece 259 gün
BAKSI MÜZESİ TURU
YERALTINDAKİ İSTANBUL TURU
FENER - BALAT TURU
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Gemi Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için [email protected] adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: [email protected]