TRENLE BATIDAN DOĞUYA AFRİKA

TRENLE BATIDAN DOĞUYA AFRİKAGEZİ DETAYI

Atlas Okyanusu’ndan Hint Okyanusu’na Beş Ülke:

Angola - Demokratik Kongo Cumhuriyeti - Zambiya - Tanzanya ve Güney Afrika Cumhuriyeti (19 gün)

Dünyanın en lüks treniyle batıdan doğuya Afrika / Angola, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Zambiya ve Tanzanya boyunca lüks tren yolculuğu / Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Johannesburg, Angola’da Luanda ve Benguela, Tanzanya’da Darüsselam kentleri / Zambiya Güney Luangwa Ulusal Parkı’nda iki tam günlük dört kez safari /  Tanzanya’da Afrika’nın en büyük koruma alanı olan Selous’ta gezi / Afrika’nın doğası, insanı ve kültürü…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Güney Afrika Hava Yolları ile Johannesburg - Luanda arası ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları, bilet kesim bedelleri,
 • Luanda - Catumbela arası ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları, bilet kesim bedelleri,
 • Ndola - Mfuwe - Mpika arası ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları, bilet kesim bedelleri,
 • Dünyanın en lüks trenlerinden Rovos’ta Deluxe Suite kompartımanlarda (duş ve tuvalet kompartıman içinde) 12 gece konaklama,
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde ve kampta 6 gece konaklama,
 • Tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri,
 • Tüm transferler,
 • Özel araç ile ulaşım, geziler ve safariler,
 • Tüm müze, ulusal park ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi, tren görevlileri, otel görevlileri ve gezi şoförlerine bahşiş toplanmayacaktır),
 • Trendeki yemekler esnasında alınacak tüm alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kompartımanlarda bulunan mini barlardaki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti ve yerel rehberlik hizmeti,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Trenle Batıdan Doğuya Afrika” gezi kitabı,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Johannesburg / Darüsselam - İstanbul arası uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
 • Bilet işlem bedeli,
 • Programda yer almayan tadımlar ve öğünler,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (195 USD),
 • TC vatandaşları için vize ücretleri; Angola 70 USD, Zambiya 50 USD, Tanzanya 50 USD’dir,
 • TC vatandaşları için Demokratik Kongo Cumhuriyeti vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro).

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik tek büyük yatak ya da iki ayrı yatak
 • İki kişilik odada/kompartımanda kalmak isteyip “iki kişilik odada/kompartımanda kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda/kompartıman” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.Saat 22.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 01.35’te Türk Hava Yolları’nın TK 42 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’dan Johannesburg’a hareket. Yerel saatle 10.20’de Johannesburg’a varış. Johannesburg şehir gezisi: Sandton Meydanı, Rosebank ve Houghton semtleri, Nelson Mandela Evi ve Güney Afrika Anayasa Mahkemesi’nin yer aldığı Braamfontein semti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Johannesburg şehir gezisinin devamı: Kent merkezi, Belediye Binası, Helmut Jahn imzalı ve elmas görünümlü Diagonal Street binası ve Nelson Mandela Köprüsü. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Otelde kahvaltı. 09.45’te Güney Afrika Hava Yolları’nın SA 54 sefer sayılı uçuşuyla Johannesburg’dan Angola’nın başkenti Luanda’ya hareket. Yerel saatle 12.25’te Luanda’ya varış. Yerel lokantada öğle yemeği. Luanda şehir gezisi: Augustine Neto Mozolesi, Aziz Mihail Kalesi, Demir Saray ve 4 Şubat Bulvarı. Yerel lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
06.20’de Angola Hava Yolları’nın DT 441 sefer sayılı uçuşuyla Luanda’dan Catumbela’ya hareket. 07.20’de Benguela bölgesinde yer alan Catumbela’ya varış. Benguela gezisi: Populo Meryem Ana Kilisesi, Fatima Meryem Ana Katedrali. Baia Azul Plajı’nda yerel bir lokantada öğle yemeği ve serbest zaman. Yerel lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Otelde kahvaltı. Lobito’ya transfer. Saat 12.00’da Lobito Merkez Tren İstasyonu’ndan tren ile hareket. Trende öğle yemeği. Gözlem vagonunda çay servisi ve gezi hakkında bilgilendirilme. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Trende kahvaltı. Trenden iniş ve Angola’nın ikinci büyük şehri ve bölgenin en eski krallıklarından olan Huambo gezisi. Trene dönüş. Boas Agus’a hareket. Trende öğle yemeği. Salon ve gözlem vagonunda çay servisi. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Trende kahvaltı. Trenden iniş ve Ovimbundu krallığının merkezine kurulmuş olan Kuito kasabası gezisi. Trene dönüş. Savinguila’ya hareket. Trende öğle yemeği. Salon ve gözlem vagonunda çay servisi. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Trende kahvaltı. Angola’nın yakın tarihini keşfedeceğiniz Luena’da yürüyerek gezi. Trene dönüş ve Cameia’ya hareket. Trende öğle yemeği. Balık türü çeşitliliği açısından zengin bir faunaya sahip Cassai Nehri kıyısında yolculuk. Cassai ve Cameia köylerinden geçerken yerel balıkçıları gözlemleme fırsatı. Angola sınırında yer alan Luau’ya hareket ederken salon ve gözlem vagonunda çay servisi. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Trende kahvaltı. Demokratik Kongo Cumhuriyeti sınırında vize ve pasaport işlemleri ardından tam gün tren yolculuğu. Malonga’ya hareket ederken trende öğle yemeği. Salon ve gözlem vagonunda çay servisi. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Trende kahvaltı. Mungulunga’ya hareket ve tam gün tren yolculuğu. Trende öğle yemeği. Mutshatsha’ya hareket. Salon ve gözlem vagonunda çay servisi. Kolwezi’ye hareket. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Trende kahvaltı. Kolwezi’de trenden inerek dünyanın en büyük bakır ve kobalt rezervlerinden biri içindeki bakır madeni ziyareti. Katebi Lodge’da erken öğle yemeği. Trene dönüş ve Kazembe’ye hareket. Salon ve gözlem vagonunda çay servisi. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Trende kahvaltı ve öğle yemeği. Lubumbashi şehir gezisi. Trene dönüş ve Mushoshi’ye hareket. Trende akşam yemeği. Demokratik Kongo Cumhuriyeti sınırındanki Sakania’ya hareket. Trende konaklama.
Trende kahvaltı. Ndola’ya hareket. Sınırda gümrük işlemleri. Trenden iniş ve Ndola Havalimanı’na hareket. Güney Luangwa Ulusal Parkı’na uçuş. Kampa varış ve öğle yemeği. Luangwa Vadisi’nde 4x4 araçlarla safari. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Kampta kahvaltı. 4x4 araçlarla safari. Erken öğle yemeği ve boş zaman. İkramlar ve çay servisinin ardından 4x4 araçlarla safari. Kampta akşam yemeği ve konaklama.
Kampta kahvaltı. 4x4 araçlarla safarinin ardından kamptan çıkış. Mpika uçuşu için havalimanına transfer. Mpika’ya varışın ardından istasyona transfer ve trene biniş. Trende öğle yemeği. Kabuka’ya hareket. Salon ve gözlem vagonunda çay servisi. Kasama’ya hareket. Trende akşam yemeği ve konaklama. 
Trende kahvaltı. Kasama’da trenden iniş ve Chisimba Şelaleleri gezisi. Trene dönüş ve sınıra hareket. Trende öğle yemeği. Tren Chozi’den geçerken salon ve gözlem vagonunda çay servisi. Zambiya sınırında yer alan Nakonde’de gümrük işlemleri ve sınır geçişinin ardından Tanzanya sınırındaki Tunduma’ya hareket. Trende akşam yemeği. Mbeya’ya hareket. Trende konaklama. 
Trende kahvaltı. Makambako kasabası gezisi. Trene dönüş. Mlimba ve Udzungwa dağları tünellerinden geçerek Selous Koruma Alanı’na hareket. Trende öğle yemeği. Salon ve gözlem vagonunda çay servisi. Trende akşam yemeği. Kiberege’ye hareket. Trende konaklama.
Trende kahvaltı. Darüsselam’a hareket. Trende erken öğle yemeği. Trenden iniş ve Afrika’nın en büyük koruma alanı Selous’ta gezi. Gezi ardından trene dönüş. Trende akşam yemeği. Gwata’ya hareket. Trende konaklama. 
Trende kahvaltı. Kıyı şeridi boyunca doğuya doğru ilerleyerek Darüsselam’a hareket. Tazara İstasyonu’na varış ve tren gezisinin sonu. Darüsselam şehir gezisi. Kivukoni Balık Pazarı, Ulusal Müze, Aziz Yusuf Katedrali. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Şehir gezisi devamı: Kariakoo Pazarı, Makumbuşo Köy Müzesi, Mvenge Ahşap Oymacılığı Pazarı, Koko plajında serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 03.20’de Türk Hava Yolları’nın TK604 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 10.45’te İstanbul Havalimanı’na varış.Gezi Ücreti

21.975
( 168.115 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
26 Temmuz - 14 Ağustos 2021
(19 gece 20 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

5 YILDIZ DELUXE ZAMBEZİ QUEEN NEHİR GEMİSİ İLE AFRİKA’DA NEHİRDEN SAFARİ / 3 GECE / 4 GÜN

34.000  

( 13.675 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.