Nedime Dicle


1965 Söke doğumluyum. İzmir Amerikan Lisesi ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdim. Amerikan Hava Kuvvetleri'nde (Tuslog) Toplum İlişkileri Departmanı'nda çalıştığım yıllar boyunca, Amerikalılara Türkiye içinde çeşitli turlar düzenleyip onlara liderlik etmeye başladıktan sonra, bunu meslek edinmeyi planlayarak Turizm Bakanlığı'nın kursuna gittim ve 1996 yılında İngilizce'den kokartımı aldım. O tarihten itibaren hem yurt içi hem yurt dışı turlarında rehberlik yapmaktayım. Zamanla Fransızcayı da bildiğim dillere ekledim. Mesleğimin yanı sıra, yıllar boyu kış aylarında 3 ay kendime vakit ayırarak, sırt çantasıylla uzak ülkeleri gezmeyi hobi edindim.

Hayatımda en keyif aldığım etkinlikler, yeni kültürler tanımak ve spor yapmak oldu. Ve kendi gezilerim sırasında, tarihin yanı sıra, insanların yaşam biçimleri, folklorleri, yeme içme kültürleri, dil yapıları, inançları, eğlenme biçimleri, üretimleri gibi alt başlıklarla özellikle ilgilenmekten keyif aldım.

Bugüne dek pek çok ülkeyi dolaştım: Avrupa'nın çoğu ülkesi, Kuzey Afrika, Doğu Amerika, Asya, Güney Doğu Asya Ülkeleri bunlardan bazılarıdır.

Yıllardır Avustralya ve Yeni Zelandalıları kendi ülkemizde gezdirdiğim için hem bu halklara olan aşinalığım, hem de 3 ayımı bu iki ülkede sırt çantası ile köşe bucak gezerek dolaştığım için, bu iki destinasyon hayatımda özel ilgi alanı oluşturmuştur. Dünyanın bir başka ucundaki kıtada yaratılan 'yeni yaşam', bir yandan doğanın cazibesi, öte yandan ise oraların yerli halkları olan aborijin ve mauri'lerin kültürel zenginlikleri ile süslenince, bize iz bırakacak bir gezi sunmaktadır.Makaleleri
HANOİ: AHENK VE CENNET
KUZEY HİNDİSTAN’IN LEZZETLERİ
İki Okyanusun Kucaklaştığı Liman: Capetown
Türkiye'nin Gizli Hazinesi: Ormana Köyü
İmbros'da Meryem Ana Panayırı
Paris'te Sanat ve Müzik
KUTSAL ŞRİ LANKA
İustinianos'un Konstantinapolisi

Önerdiklerimiz

TOPKAPI SARAYI VE HAREM'DE GEZİ
İSTANBUL'DA JAPON MUTFAĞI DENEYİMİ
BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER
İSTANBUL'DA JAPON MUTFAĞI DENEYİMİ
OECONOMICA LAPLAND
Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Exodus Gezileri
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 18.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com