YAZARLAR


Andrea Berković
Andrea Berković
Hırvatistan’ın başkentinde, Zagreb’de doğdum. Türkoloji ve Macarca Dili ve Edebiyatı bölümünde okudum. 2010’dan beri Türkiye’ye ve Hırvatistan’a olan ilgiyi artıracak projeler üzerinde çalışıyorum. 2012 yılından beri de Zagreb Türk Filmleri Haftası’nın direktörlüğü görevini yürütmekteyim. 2007’den bu yana İngilizce, Türkçe ve ana dilim olan Hırvatça dilinde profesyonel rehber olarak çalışıyorum.
Erkut Aldeniz
Erkut Aldeniz
Hacettepe Üniversitesi'nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı eğitimi aldım. Eğitimim sırasında Mitoloji, İkonografi, Dinler Tarihi, Edebiyat Kaynakları, Kültür Tarihi, Karşılaştırmalı Edebiyat, Düzyazı Eleştirisi, Klasik Tiyatro, Klasik Müzik Tarihi, Jazz Tarihi dersleri aldım. Edebiyat Kaynakları öğrenimi sırasında Kitab-ı Mukaddes'in Edebi ve Tarihi referanslarını yoğun olarak çalıştım. Üniversite öğrenimim sonrasında da misafir öğrenci ve kursiyer olarak çeşitli zamanlarda Dinler Tarihi çalıştım. Dini ve kilise gruplarına Türkiye'de erken Hıristiyanlık, Doğu Kilisesi ve gelişimi, Anadolu'da Yahudilik ve etkileri konularına eğilen turlar yaptım. 2015'te Beth Shalom Sinagogu hahamı Dr. Rav Ed Feinstein ile 14 gün süren bir seyahatte ibadethane geleneklerini kapsamlı inceledik.
Aylin Öney Tan
Aylin Öney Tan
FEST Travel yemek danışmanı, yazar ve mutfak araştırmacısı... "Güneşin ve Ateşin Tadı: Gaziantep Mutfağı" kitabını yayına hazırladı. 2007 yılından beri düzenli konuşmacı olarak katıldığı Oxford Symposium of Food & Cookery için hazırladığı bir araştırma ile yemek tarihi konusunda özgün araştırmalara verilen prestijli Sophie Coe ödülünü kazandı. Yurtdışında pek çok referans kitabına katkıda bulundu. Halen Hürriyet Daily News, The Guide, Al-Monitor, Forbes Travel Guide gibi İngilizce yayınlarda yazmaktadır.
Arzu Uysal
Arzu Uysal
1973 Ankara doğumluyum. Babamın görevi nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanında yaşadık. Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra University of London'da Havayolu İşletmeciliği bölümünü tamamladım. Yurda dönünce bir süre British Airways'in Atatürk Havalimanı Operasyonunda çalıştım. Deulcom International'da Kadıköy şube yöneticiliği ve eğitmenlik yaptım. Boğaziçi Üniversitesinde part time sertifika programlarında eğitmen olarak çalıştım. Sonrasında 2 farklı seyahat firmasında yurtdışı operasyon yaptım. Amerika, Orta Avrupa, İngiltere ve Yunanistan operasyonlarını yürüttüm. 2002'den bu yana İngilizce dilinde profesyonel rehber olarak çalışıyorum.
İlknur Akman
İlknur Akman
1968 yılında İstanbul’da doğdum. İtalyan Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde öğrenimime devam ediyorum. Lise yıllarında rehberlik yapmaya başladım, önce İtalyanca, sonra Portekizce ve İngilizce eklendi kokartıma. Aradan geçen otuz yıldan sonra bile hala ‘’ne kadar doğru bir karar vermişim’’ diyorum. Başka bir işim olsun istemezdim!
Mustafa Kesim
Mustafa Kesim
1958 yılında İstanbul’da doğdum. İlk öğrenim yıllarından beri eski olan her şeyi öğrenme ve çevremi keşfetme içgüdüsü beni hiç terk etmedi. Böylece cebimde nüfus kağıdım, yanına iliştirilmiş ev adresim, ve kaybolursam kullanacağım “ne olur ne olmaz parası” ile önce yakın çevremi tanımaya çalışarak ilk gezilerimi kendim için düzenledim. Aynı yıllarda tanıştığım Anadolu efsaneleri, Anadolu tanrıları ve ülkemizin antik kentlerine ilişkin bulabildiklerim çok ilgimi çekmeye başladı. Orta ve lise öğrenimimi Galatasaray Lisesi’nde sürdürdüm. Bu dönemde turizm faaliyetlerime başladım. 1975 yılında amatör turist rehberliği kurslarına katıldım ve ilk rehberlik lisansımı aldım. 1976-1983 yılları arasında gençlik turizmi çerçevesinde kültür ve gençlik gezilerine rehberlik yaptım ve üyesi olduğum gençlik turizmi kuruluşu adına birçok uluslararası gençlik turizmi konferansında ülkemi temsil ettim.
Mustafa Peştereli
Mustafa Peştereli
Üniversite diplomasını aldıktan sonra, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Kamu Yönetimi yüksek lisans programına katıldım. Daha sonra 1985-1988 yılları arasında, üç yıl T.C Merkez Bankası’nda günümüzün BDDK (Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu)’sının çekirdeği olarak nitelendirebileceğimiz Bankalar Gözetim Müdürlüğü’nde çalıştım. Bu dönemde Fransa'nın verdiği bir bursla, Paris’te Institut International d’Administration Publique (IIAP) (Uluslararası Kamu Yönetimi Enstitüsü)‘te Eylül 1987 ile Temmuz 1988 arasında Kamu Maliyesi İşletmesi konusunda yüksek lisans eğitimi gördüm. Bu kapsamda Fransa Merkez Bankası (Banque de France)’da bir staj yaptım ve Avrupa Birliği (o zamanki adıyla Avrupa Ekonomik Topluluğu)‘nin Brüksel’deki merkezinde, topluluğun işleyiş mekanizmaları ile ilgili konferansları izledim. Dönüşümde masa başı çalışmanın ve rakamların bana göre olmadığının ayırdına iyice vardığımdan 1988 yılında Merkez Bankası’ndan ayrıldım ve lise yıllarımdan beri kanıma girmiş olan, yüreğimden ve aklımdan hiç uzaklaşmayan sevgili keyifli mesleğime, rehberliğe döndüm.
Serhan Bali
Serhan Bali
Serhan Bali 1973 yılında Ankara’da doğdu ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. Aynı okulda yüksek lisans eğitimini sürdürdüğü sırada özel sektörde yönetici olarak çalışan Bali profesyonel iş yaşamını bırakıp 2002 yılı Ekim ayında kurduğu, Türkiye’nin ilk çağdaş standartlarda ve ulusal çapta yayın yapan aylık klasik müzik dergisi Andante ile yayımcılık alanına girdi.

Kişiye Özel Geziler

Size Özel Turlar

Hayalinizdeki geziyi sayfamızda bulamadınız mı?

Hayallerinizdeki Geziyi, Hayallerinizin Ötesinde Yaşayın!

Nasıl bir program istediğinizi söyleyin, size hayallerinizdeki geziyi tasarlayalım, siz dünyayı nasıl görmek isterseniz öyle bir rotayla; herkes için değil sizin tercihleriniz, sizin hayalleriniz, sizin maceranız için

Seminerler
Makaleler
Fest Travel
Fest Travel Instagram
Fest Travel Youtube
Fest Travel Twitter
Fest Travel Facebook
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00

Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için fest@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0 850 622 33 78 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye

Tel: 0 850 622 33 78
Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta: fest@festtravel.com